W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

VI. Lubelskie Targi Aktywności Osób Niepełnosprawnych

VI. Lubelskie Targi Aktywności Osób Niepełnosprawnych
28.11.201810:36

W dniu 4 grudnia 2018 roku, w centrum wystawienniczym Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11 odbędzie się szósta edycja Lubelskich Targów Aktywności Osób Niepełnosprawnych organizowanych przez Prezydenta Miasta Lublin. Wstęp i udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Jak co roku głównym elementem Targów będzie część wystawiennicza połączona z kiermaszem prac osób niepełnosprawnych. Swoją ofertę mogą w niej zaprezentować lubelskie firmy i pracodawcy zatrudniający lub chcący zatrudnić osoby niepełnosprawne, instytucje i organizacje realizujące projekty szkoleniowe kierowane do osób niepełnosprawnych, placówki terapeutyczne, edukacyjne oraz organizacje pozarządowe o społecznym profilu działalności.

W tym roku odbędą się występy artystyczne, w których zaprezentują się osoby z niepełnosprawnościami.

Zobaczymy także wystawę „Salon luster” prezentującą twórczość niepełnosprawnych uczniów i absolwentów oraz ich nauczycieli i terapeutów.

Równolegle, pod okiem terapeutów zajęciowych odbywać będą się warsztaty plastyczne i rękodzielnicze, podczas których własnoręcznie będzie można wykonać kartki i ozdoby świąteczne.

Uczniowie z  niepełnosprawnościami przygotowali także prezentację kuchni regionalnej połączoną z degustacją.

Podczas kiermaszu będzie można zakupić piękne ozdoby świąteczne i inne wyroby rękodzielnicze wykonane przez osoby z niepełnosprawnościami.

Targi odwiedzi także Święty Mikołaj a na zakończenie dla gości przewidziano poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do odwiedzenia VI Lubelskich Targów Aktywności Osób Niepełnosprawnych – 4 grudnia w godz. 10.00-14.30, które odbędą się w Centrum Wystawienniczym Targów Lublin S.A przy ul. Dworcowej 11

Pliki do pobrania