W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wnioski o dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego oraz przedmiotów ortopedycznych można składać elektronicznie

Wnioski o dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego oraz przedmiotów ortopedycznych można składać elektronicznie
09.01.202013:08

W 2020 roku osoby, które posiadają podpis elektroniczny lub Profil Zaufany na platformie ePUAP będą miały możliwość złożenia w formie elektronicznej, w systemie przygotowanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - SOW (System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON, https://sow.pfron.org.pl) wniosków o dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych oraz przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych. Dzięki temu wnioski można będzie składać również w dni wolne od pracy oraz po godzinach pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie.

Do wniosków przygotowanych przez zespół SOW zostaną dołączone wykazy załączników.

PFRON informuje ponadto, iż trwają obecnie prace nad integracją systemu SOW z NFZ. W przypadku dokonania integracji - jeśli wnioskodawca złoży wniosek za pomocą platformy SOW - pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie będzie miał możliwość elektronicznej weryfikacji w NFZ zlecenia na zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze.

Planowanym terminem integracji systemów jest koniec lutego 2020 roku. Poza tym trwają prace nad uruchomieniem modułu do kontaktów z organizatorami turnusów. Złożenie wniosku przez SOW umożliwi pracownikowi Ośrodka elektroniczną weryfikację organizatora i terminu turnusu. O przyjętych funkcjonalnościach będziemy Państwa informować w odrębnym komunikacie. Prosimy więc o śledzenie komunikatów zamieszczanych na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie.

Wnioski na turnusy i przedmioty ortopedyczne można również składać w wersji papierowej wraz z wymienionymi w nich załącznikami przy ul. Diamentowej 2 w pokoju 112 na I piętrze, w poniedziałki w godz. 8–17, od wtorku do piątku w godz. 8-15. Obowiązujące formularze są dostępne na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie w zakładce "Informacje dla osób niepełnosprawnych" https://mopr.lublin.eu/?id=poradnik/pomoc_osobom_niepelnosprawnym.