W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego
20.11.202015:30

Szanowni Państwo,

Tegoroczny Dzień Pracownika Socjalnego obchodzimy w bardzo trudnym i szczególnym dla nas wszystkich czasie pandemii. Państwa bezpieczeństwo, które jest dla nas priorytetem i konieczność społecznego dystansowania się uniemożliwiła nam nasze coroczne, uroczyste spotkanie, jesteśmy jednak z Państwem myślami.

Nowa rzeczywistość postawiła służby społeczne na pierwszej linii walki. Jako pracownicy socjalni, mimo stanu epidemii, dzielnie zmagacie się Państwo z ludzkimi dramatami – ubóstwem, chorobami, samotnością i odrzuceniem. Pochylacie się nad nieszczęściem ludzi zepchniętych przez życie na jego margines, co wymaga oprócz profesjonalizmu, odporności psychicznej i ogromnej wrażliwości na krzywdę i słabość drugiego człowieka. Swoim zaangażowaniem, empatią oraz wrażliwością dajecie Państwo wzór do naśladowania i uczycie okazywania godności drugiemu człowiekowi. Pomaganie w tych okolicznościach osobom najbardziej narażonym na zakażenia to wielka odpowiedzialność i ciężka praca, do której potrzeba niezwykłych ludzi.

Mimo licznych zadań i nowych działań, z jakimi przyszło Wam się zmierzyć, znaleźliście Państwo również czas na organizację i czynny udział w akcji „Maseczki dla służb”, pomagając innym grupom zawodowym, walczącym na co dzień z epidemią.

Wszystkim pracownikom socjalnym składamy serdeczne podziękowania za postawę, odwagę, odpowiedzialne podejście do pojawiających się nowych problemów społecznych. Dziękujemy za zaangażowanie w udzielanie wsparcia i pomocy skierowanej do najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta.

Życzymy Państwu dużo zdrowia, niesłabnącego entuzjazmu, satysfakcji i sukcesów zawodowych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, jak również szybkiego powrotu do rzeczywistości sprzed pandemii.

 

                Krzysztof Żuk                                                                              Monika Lipińska

            Prezydent Miasta Lublin                                                Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych