W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Głuchych i Języka Migowego w PJM

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Głuchych i Języka Migowego w PJM
25.09.202313:59

Co roku w ostatnią niedzielę września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Głuchych i języka migowego. Święto uchwaliła Światowa Federacja Głuchych w 1958 r. Celem święta jest zwrócenie uwagi na problemy, prawa, obawy i osiągnięcia osób niesłyszących. Na świecie jest około 70 milionów osób głuchych. Według szacunkowych danych liczba osób głuchych w Polsce to około pół miliona.

Mamy nadzieję, że licznie podejmowane działania przez Miasto Lublin przyczynią się do  pozytywnych zmian w środowisku lokalnym na rzecz osób z niepełnosprawnością narządu słuchu a każdy kolejny Międzynarodowy Dzień Głuchego i Języka Migowego będzie niósł ze sobą nowe pomysły i inicjatywy, które zaowocują poprawą jakości życia osób niesłyszących oraz pozwolą im z radością i optymizmem podchodzić do życia.


Życzymy wszystkim niesłabnącej energii potrzebnej do pełnego uczestnictwa na każdej płaszczyźnie życia.