W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Ach te lubelskie Baby - spacer z cyklu "Zakochaj się w Lublinie"

05.03.201911:49

Święto Kobiet już niebawem. Z tej okazji Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego PTTK w Lublinie zaprasza 9 marca o godz.13.00 na specjalny spacer o kobietach z Lublina lub związanych z naszym miastem. Jest to drugi z 27 tematycznych spacerów po Lublinie - "Zakochaj się w Lublinie".

Lubelski Rynek był świadkiem codziennych i niecodziennych losów mieszkanek Koziego Grodu w czasach Złotego Wieku, m.in. pięknej Barbary Konopniczanki, kłótliwej teściowej Sebastiana Klonowica czy mieszczki Jadwigi, która spaliła niemal doszczętnie zabudowę Starego Miasta. W historie staropolskie wpisują się również barwne losy ślicznej awanturnicy Agnieszki Machówny. Uczestnicy spaceru zatrzymają się na ulicy Noworybnej, gdzie w jednej z kamienic urodziła się autorka książek dla dzieci Janina Porazińska. Zaułek Hartwigów przybliży młodzieńcze lata poetki i eseistki Julii Hartwig. Następnie zwiedzający udadzą się na ulicę Lubartowską, gdzie poznają historię Anny Langfus - laureatki Literackiej Nagrody Goncourtów. Ulica Królewska i kamienica, z balkonu której dzielna Henryka Pustwójtówna agitowała Polaków do walki z zaborcami - to kolejne niezwykłe opowieści, które odkryją podczas spaceru. Koszt udziału w spacerze to 15 zł.

Bilety dostępne wyłącznie w przedsprzedaży w Biurze Obsługi Ruchu Turystycznego PTTK w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 78. Ilość biletów - ograniczona.