W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bohaterowie Walczącego Lublina - Zdzisław Podkowa

Bohaterowie Walczącego Lublina - Zdzisław Podkowa
15.07.202009:51

Wspomnienie Zdzisława Podkowy (1920-1942), harcerza, dowódcy oddziału ZWZ-AK w Lublinie i męczennika KL Auschwitz I „Stammlager” – w 100-tną rocznicę urodzin to zarówno podróż historyczna, jak i sentymentalna.

Zapraszamy do lektury wspomnienia przygotowanego przez Pana Adama Podkowę: „Przewodnika Inspiracji” UML, turystycznego przewodnika po Mieście Lublin, przewodnika po Państwowym Muzeum na Majdanku w Lublinie, Partnera 8-mej edycji Sezonu Lublin 2019 r.

Zdjęcie: Zdzisława Podkowy pochodzi z „Lubelskiej Księgi Oświęcimskiej” – autorstwa – Sławomira Litwińskiego, wydanej w 2005 roku pod patronatem Prezydenta Miasta Lublina – Pana mgra Andrzeja Pruszkowskiego i JM Rektora KUL ks. prof. dr hab. Stanisława Wilka.

Zapraszamy na spacery w ramach miejskiego programu: „Przewodnik Inspiracji”, w których wspominany jest Zdzisław Podkowa:

Artykuły:
Lubelskie Towarzystwo Genealogiczne: „Wspomnienie o Zdzisławie Podkowa (1920-1942), dowódcy oddziału ZWZ w Lublinie”.