Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Legendy zaczarowały Lublin

27.09.201611:00

Podróż w czasie jednocześnie do pięciu epok nie zdarza się często. Taką szansę mieli uczestnicy II edycji Festiwalu Legend Lubelskich, którzy 24 września odwiedzili Stare Miasto. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Podczas wydarzenia uliczki i zaułki wypełniły się mieszkańcami dawnego Lublina, bohaterami legend i opowieści z minionych epok. Publiczność miała okazję poznać te znane i mniej znane historie o Lublinie sprzed wieków. Podróż do przeszłości ukazała jak barwne było życie miasta w epoce średniowiecza, renesansu, baroku, oświecenia i międzywojnia.

Publiczność podziwiała występy komediantów z trupy dell'arte, widowiskowe pokazy żonglerki i tańca dawnego. Młodsi i starsi bawili się przy muzyce na żywo wykonywanej przez Lublin Street Band. Specjalnie dla dzieci przygotowano stanowiska do malowania, gdzie mogły tworzyć ilustracje do płynących z głośników legend. Dorośli chętnie wcielali się w role mieszczan i renesansowych tancerzy.

Szczególną atrakcją były dwa premierowe spektakle: "Pożar w Zamtuzie" i "Dintojra" napisana specjalnie na Festiwal Legend Lubelskich przez Marcina Wrońskiego. Historia Pięknej Złotniczanki, poszukiwanie magicznego kielicha Leszka Czarnego, zagadki Archiwum kryminalnego, spacery z przewodnikiem i zabawy uliczne na długo pozostaną w pamięci mieszkańców i gości naszego miasta. Do zobaczenia za rok!

Wydarzenia polecane

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik liczbowo)