W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin na weekend 11- 13 października

10.10.201918:00

Sprawdźcie co ciekawego będzie działo się w weekend!!!

Spektakle/Seanse
Fundacja Kultury bez Barier i Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie zapraszają na spektakl "Kowboje". Inspiracją do powstania spektaklu były spotkania przeprowadzone z lubelskimi nauczycielami przez reżyserkę Annę Smolar i dramaturga Michała Buszewicza. Spektakl ten będzie posiadał udogodnienia takie jak: audiodeskrypcja dla niewidomych oraz napisy dla niesłyszących, pętla indukcyjna.

Spotkania Kultur zapraszają na seanse premierowe filmu "Wysoka Dziewczyna", który to rekonstruuje brutalne realia i pełną napięcia atmosferę czasów tuż powojennych, gdzie euforia miesza się z żałobą, ludzie składają na nowo potrzaskane życiorysy; a na ruinach - wbrew wszystkiemu - powoli kiełkuje nadzieja.

Ostatnia opera Giacoma Pucciniego po raz trzeci pojawia się w cyklu transmisji z Met w Teatrze Starym. Olśniewająca inscenizacja Franca Zeffirellego, do której sławny reżyser zaprojektował też baśniową scenografię, zachwyca już kolejne pokolenie widzów nowojorskiej sceny i melomanów z całego świata. 

Koncerty
Chatka Blues Festival to jeden z najciekawszych bluesowych festiwali we wschodniej Polsce i święto bluesa w Lublinie. Już w ten weekend w ACK UMCS Chatka Żaka usłyszymy na żywo wyjątkowych, bluesowych artystów z Polski i USA. Koncerty to mieszanka różnych odcieni bluesa i połączenie klasyki z nowoczesnością. To będzie prawdziwa uczta dla miłośników bluesa i muzyki na żywo.

Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice zaprasza na koncert wyjątkowo zdolnego, młodego Artysty, który podbił serca publiczności Teatrów Buffo i Roma oraz widzów wielu programów telewizyjnych – Janka Traczyka z zespołem.

Na koncert symfoniczny z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej, Elżbiety Karaś-Krasztel  oraz Piotra Wijatkowskiego zaprasza Filharmonia Lubelska. 

Wystawy
Spotkania Kultur wraz z Galerią Saską zapraszają na spotkanie z Tadeuszem Żaczkiem oraz wernisaż jego prac, rozpoczynający kolejną wystawę w Galerii Saskiej. Wernisaż odbędzie się już 12 października w sali kinowej Centrum Spotkania Kultur, sama ekspozycja będzie prezentowana do 13 stycznia. CSK zaprasza również na wystawę fotograficzną "130 lat wieży Eiffla" fotografika, architekta i designera Jeana-Paula Lublinera. Kolejną wystawą prezentowaną w przestrzeniach CSK będzie "Społeczeństwo". Prezentuje ona przykłady architektury i projektowania miasta po 1956 roku, które wpłynęły na tożsamość współczesnego Lublina.

Centrum Kultury wraz z Konfrontacje Teatralne zapraszają natomiast na wystawę zatytułowaną "Meno Fortas Eimuntasa Nekrošiusa", która  jest próbą ukazania głównych założeń artystycznych teatru litewskiego reżysera. Na ekspozycję składają się rysunki, szkice, rekwizyty, obiekty, prywatne fotografie wydobyte z osobistych kolekcji i te dokumentujące proces powstawania inscenizacji: Hamleta, Otella, Makbeta, Pieśni nad pieśniami, Fausta, Idioty i Boskiej komedii.

Warsztaty
Na kurs fotografii tradycyjnej/ warsztat fotograficzny  zapraszają Warsztaty Kultury. Uczestnicy odkryją tajemnice, jeszcze nie tak dawno powszechnie używanej, fotografii analogowej.

Fundacja Szpilka, po raz kolejny zaprasza na warsztaty sitodruku. Każdy uczestnik będzie mógł stworzyć oryginalne nadruki inspirowane renesansem i Unią Lubelską.

Spotkania/Spacery
Na kolejną odsłonę spotkań Akademii Odkryć Fotograficznych zapraszamy do Centrum Kultury. Tym razem w rolę gospodarza wcieli się znakomity fotograf, jedna z najbardziej twórczych osobowości polskiej fotografii- Tomek Sikora, a samo spotkanie będzie podporządkowane budowaniu pełnego emocji portretu.

Na spacery architektoniczne zapraszają Spotkania Kultur i Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki. Bezpłatny cykl spacerów rozpoczyna się już w ten weekend i obejmie takie tematy jak: Dzielnica Uniwersytecka w Lublinie, Pierwsze osiedla Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej czy Nowoczesne pomysły na śródmieście.

Kinobanda i księgarnia Dosłowna zapraszają na spotkanie autorskie z Maciejem Lorencem, który opowie o swojej najnowszej książce „Czy psychodeliki uratują świat?”.

Fundacja Via Jagiellonica zaprasza na warsztaty/ zwiedzanie "Mury obronne Lublina". Zamek Lubelski oraz miasto Lublin w okresie staropolskim posiadały własne obwody obronne. System ten uzupełniały wały. W jaki sposób przebiegały wspomniane linie fortyfikacyjne, wytyczone między Bystrzycą a Czechówką? Możecie dowiedzieć się podczas spaceru. Zamek Lubelski oraz miasto Lublin w okresie staropolskim posiadały własne obwody obronne. System ten uzupełniały wały. W jaki sposób przebiegały wspomniane linie fortyfikacyjne, wytyczone między Bystrzycą a Czechówką?

Sport
MKS Lublin zaprasza na wydarzenie pełne sportowych emocji. TEAM Esbjerg, tegoroczny finalista Pucharu EHF będzie pierwszym przeciwnikiem naszych szczypiornistek. W ramach prestiżowych rozgrywek DELO Women’s EHF Champions League. Takiego meczu nie było w Kozim Grodzie od dobrych czterech lat.

W najbliższą niedzielę Porozumienie Rowerowe zaprasza gorąco na rowerowy klasyk, czyli Przejażdżkę rowerową Wojciechów- Nałęczów- Sadurki. Trasa rowerowa prowadzi przez bogate przyrodniczo i historycznie  tereny lubelszczyzny.

Dla dzieci
Teatr Stary w Lublinie zaprasza na cykl spotkań dla najmłodszych w ramach "Mała muzyka". Dzieci aktywnie uczestniczą w koncercie, którego podstawą jest muzyczna improwizacja instrumentalna, wokalna i ruchowa. 

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie i Lublin - Miasto Kultury zapraszają natomiast na spektakle w której główną rolę odgrywa "Koziołek kręciołęk". W październiku, w każdą sobotę z okazji swojego 65- lecia teatr zaprasza do świata baśni Hansa Christiana Andersena oraz odkrycia tajników sztuki teatralnej, podczas wystawy w galerii Plaza.

Najmłodszych zapraszają również Warsztaty Kultury. W niezwykły świat leśnych zwierząt, dzieci wprowadzi ilustratorka Marta Sztyma.

Różne
Jeśli lubicie zwierzaki, koniecznie wybierzcie się na  Lubelską Wystawę i Targi Zoologiczne ZOOPARK. Zapraszają Targi Lublin.

Dwugodzinna trasa do pokonania: pieszo, rowerem lub komunikacją miejską. A po drodze stacje z zagadkami sportowymi i zadaniami fizycznymi. To wszystko podczas IV gry miejskiej- Lublin na sportowo organizowanej przez Lubelską Ligę Gier Miejskich. Zapraszamy.              

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.