W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin na weekend 18- 20 października

17.10.201913:00

Sprawdźcie co ciekawego będzie działo się na weekend!!!

Zapraszamy na Festiwal Sztuki Sensorycznej dla Dzieci "Pajdokracja", który odbędzie się już po raz drugi w Centrum Kultury. Pięciodniowe, interdyscyplinarne święto zmysłów, którego główną ideą jest powrót dzieci do doświadczania. Spektakle, instalacje i słuchowiska układają się w wielozmysłowe doświadczenie dziecka, podkreślają potrzebę bliskości i rodzinności i znoszą dystans między małym odbiorcą a twórcą. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w dniach od 17 do 21 października.

Spektakle/Kino
Teatr Stary zaprasza na spektakl "7 minut". To osadzona w realiach magazynu fabrycznego metaforyczna opowieść o zderzeniu ludzkich pokoleń.

Chatka Żaka zaprasza na XVII Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny "Kontestacje IMPRO". W programie debaty, warsztaty, spotkania.

"Antologia Duchów Miasta", nowy film czołowego kanadyjskiego reżysera Denisa Côté, którego akcja  rozgrywa się w niewielkim miasteczku Irénée-les-Neiges, którego populacja liczy ledwie 215 osób. Kiedy w wypadku samochodowym śmierć ponosi Simon Dubé wyizolowane miasteczko stopniowo ogarnia psychoza. Zapraszamy do Centrum Spotkania Kultur. Na "Parasite" w reżyserii Bong Joon-ho zapraszamy natomiast do Centrum Kultury. Film ten to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać – biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków.

Koncerty
W ten weekend warto wybrać się także do Teatru Muzycznego w Lublinie na musical "Skrzypek na dachu". Jego fabułę oparto na prozie tworzącego w jidysz pisarza Szolema Alejchema. Osadzony w realiach carskiej Rosji sprzed wieku ukazuje codzienne życie mieszkańców Anatewki – i Żydów, i gojów.

Lubelska Akademia Muzyki Dawnej zaprasza na koncert zespołu Aetas Baroca. Cykl Anima Mundi.

Na wyjątkowy poranek z muzyką na żywo "Śniadanie na fortepianie", zapraszają Sztuczka i Centrum Kultury. W menu ulubione muzyczne drobiazgi, od baroku do romantyzmu- Fortepian w miniaturze Tomasza Bielskiego.

Wystawy
Do Galerii Białej zapraszamy na wystawę "Nowa ziemia i 64 krótkie historie", na którą składają się trzy perspektywy artystyczne, a ich główne medium stanowi malarstwo. Swoje prace zaprezentują Edna Baud, Michał Chudzicki oraz Marta Szulc.   

Na oprowadzanie kuratorskie "Trzy plagi: Inny albo szaleństwo rozumu" zapraszamy do Galerii Labirynt. 

W Centrum Kultury niezwykła, interaktywna instalacja cieniowa Machinarium Teatru Figur Kraków przeznaczona dla dzieci i dorosłych. Tworzą ją między innymi cienie 3D, kolorowe kolaże świetlne oparte na zjawisku polaryzacji a także stanowiska wykorzystujące odbicia i refleksy. To przestrzeń do wspólnej zabawy i samodzielnego eksperymentowania z teatrem cieni.

Wszystkich entuzjastów historii zapraszamy do Targów Lublin na IV edycję wystawy historycznej "Militaria". Celem wydarzenia jest przekazanie wiedzy historycznej, tradycji i dziedzictwa polskiego młodym pokoleniom.

Warsztaty
Na warsztaty tworzenia magicznych obrazów zaprasza Fundacja Szpilka. Na obrazach malowanych na szkle pojawią się motywy roślinne, zwierzęce, radość, słońce i wszystko co piękne jesienną porą.

Warsztaty gitarowe w ACK UMCS Chatka Żaka to doskonała okazja aby nauczyć się gry na gitarze lub podszlifować swój warsztat.

Fundacja Piękno Panie serdecznie zaprasza na cykl bezpłatnych szkoleń i warsztatów dla przedstawicieli przemysłów kreatywnych i przedsiębiorców Lubelskiej Dzielnicy Kreatywnej oraz mieszkańców Lublina i wszystkich zainteresowanych "Od nowa wzór".

Spotkania/Spacery
Na spotkanie autorskie z Jackiem Podsiadło z cyklu Seryjni poeci zaprasza Dosłowna i Centrum Kultury.

Rewolucja to nie kolacja, a może jednak kolacja - to instalacja performatywna - okrągły stół, do którego zaproszonych zostało 50 kobiet i 2 mężczyzn w celu stworzenia feministycznego archiwum dla przyszłości. Podczas tego kobiecego panelu obywatelskiego jego uczestniczki i uczestnicy będą opowiadać o swoich heroinach, ważnych dla nich postaciach kobiecych, o których pamięć chcemy zachować, budując alternatywną her-storię historii. 

Fundacja Szpilka zaprasza na wykład Wioli Wejman "Sztuka Pamięci", która podczas spotkania opowie, w jaki sposób poruszać się po różnych zasobach "przechowujących pamięć".

Zapraszamy na kolejny z cyklu, spacer architektoniczny po Lublinie. Tym razem będzie można dowiedzieć się ciekawostek na temat pierwszych osiedli  Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Na spacer z przewodnikiem "Jagiellońskim Szlakiem Unii Lubelskiej" zaprasza PTTK Lublin. A Fundacja Inna zaprasza na spacer zakamarkami Dziesiątej opowiedziany z perspektywy kobiet.

Sport
Lubelski Klub Przyjaciół Siatkówki zaprasza na mecz: LUK Politechnika Lublin - KFC Gwardia Wrocław. Emocje gwarantowane.

Jeżeli chcecie aktywnie spędzić czas Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie zaprasza na sportowy piknik na Sygnale.

Dzieci
W czwartek o 17.00 rodziców wraz z dziećmi zapraszamy na warsztaty kreatywne: "Pachnące miasto", towarzyszące II edycji Festiwalu sztuki sensorycznej dla dzieci – Pajdokracja. Będą one okazją do rozmów o Lublinie. Sprawdzicie, jak poprzez zmysły można doświadczać miasta i zbudujecie jego sensoryczną makietę! A to wszystko czeka na was w sali prób nr 1 w Centrum Kultury. W ramach wydarzeń towarzyszących Festiwalowi zapraszamy także do Rezerwatu Dzikich Dzieci! W niedzielę na 12.00 dzieci 7+ będą mogły wziąć udział w grze terenowej. Podczas gry będą miały okazję przenieść się aż do 2030 roku, a swoje pomysły na miasto przyszłości będą mogły zamknąć we własnoręcznie ozdobionych słoikach.

Teatr im. H. Ch. Andersena  zaprasza na spektakl "Księga Dżungli" oparty na jednej z najpiękniejszych i najbardziej znanych opowieści dla dzieci i młodzieży. Od ponad 120 lat porusza ona, śmieszy i wzrusza kolejne pokolenia czytelników. 

Młodych artystów wraz z opiekunami na wyjątkowe spotkanie z malarzem grafikiem i ilustratorem Robertem Czajką zapraszają Warsztaty Kultury. Spotkanie odbywa się w ramach wystawy polskiej, litewskiej i ukraińskiej współczesnej ilustracji dla dzieci Peekaboo. W ramach tejże wystawy całe rodziny zapraszamy także na wyjątkowe spotkanie z ilustratorką Anną Sarvirą.

Teatr Stary zaprasza najmłodszych na spektakl "Skarb" w reżyserii Leszka Mądzika gdzie mali widzowie będa mieli okazję stać się Bohaterami przedstawienia. 

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.