W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin Sportival nagrodzony przez Brief for Poland

10.12.201514:29

Lublin Sportival - edycja letnia, został wyróżniony II miejscem w konkursie na „Najlepsze wydarzenie lata 2015” w kategorii: wydarzenia sportowe. Konkurs organizowany przez Brief for Poland wyłonił najciekawsze wydarzenia, które promują sport, muzykę, kulturę lub biznes, dostarczając społeczeństwu rozrywki na najwyższym poziomie. Są markami budującymi wizerunek miejsc, w których się odbywają, a w rezultacie wizerunek naszego kraju.

Do konkursu na „Najlepsze wydarzenie lata 2015” można było zgłaszać wydarzenia, które odbyły się od 1 maja do 30 września 2015 roku, w jednej z czterech kategorii: wydarzenie muzyczne, wydarzenie sportowe, wydarzenie kulturalne (teatr, film, design, itp) oraz inne (np. naukowe, kulinarne, biznesowe, tp). Najważniejszym kryterium oceny jest pomysł imprezy oraz to, czy dane wydarzenie przyczynia się do budowania marki miejsca, a także czy wpisuje się w strategię rozwoju miasta.

Zwycięzców wyłoniło jury, w skład którego weszły znane osoby ze świata kultury, sportu, biznesu: Czesław Lang (przewodniczący Jury Dyrektor Generalny Lang Team), Elżbieta Wąsowicz-Zaborek (Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej), Aleksandra Piszczorowicz (Dyrektor Marketingu i Sprzedaży, Totalizator Sportowy), Marta Dunin-Michałowska (Prezes Zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej), Anna Nowakowska, (blogerka StrefaMICE.pl, Członek Zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej) oraz Grzegorz Kiszluk (Redaktor naczelny magazynu "Brief")

Jurorzy oceniając zgłoszone projekty brali pod uwagę takie kryteria jak: oryginalność i innowacyjność pomysłu, wpływ wydarzenia na wzmocnienie wizerunku miejsca, sukces organizacyjny przedsięwzięcia. Jury szczególną uwagę zwrócili na to, w jaki sposób impreza wpisuje się w DNA miasta i strategię rozwoju oraz jakie narzędzia marketingowe zostały wykorzystane.

Lublin Sportival to organizowany dwa razy w roku festiwal sportów ekstremalnych. Edycja letnia wydarzenia organizowana jest w ostatni weekend maja, zaś edycja zimowa w pierwszy weekend grudnia. Wydarzenie dostarcza niezwykłych wrażeń i emocji mieszkańcom oraz gościom Lublina w unikalny sposób łącząc w swojej formule wielowiekową, zabytkową przestrzeń Lublina z nowoczesnym nurtem sportowych festiwali realizowanych w interakcji z przestrzenią miejską. Pomysłodawcą oraz organizatorem Lublin Sportival jest referat ds turystyki w Wydziale Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin.

Więcej informacji o Lublin Sportival: www.lublinsportival.eu

Więcej informacji o konkursie na „Najlepsze wydarzenie lata 2015”: www.brief.pl