Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Niefiltrowane Lubelskie Święto Młodego Cydru

14.09.201710:26

16 września na Starym Mieście w Lublinie odbędzie się czwarta edycja Lubelskiego Święta Młodego Cydru - wyjątkowa, bo z okazji 700-lecia miasta. W programie czwartej odsłony święta znalazło się wspólne odkrywanie miejskiego DNA: odczytywanie znaków, nazywanie emocji, patrzenie w przyszłość i tworzenie portretów mieszkańców 700-letniego Lublina.

Tradycyjnie już Lubelskie Święto Młodego Cydru zainauguruje rozbicie beczki młodziaka. Jubileusz zobowiązuje. Z okazji 700-lecia Lublina będzie to aż 700-litrowa beczka. Czeka nas największy cydrowy toast w historii Lublina.

Lubelskie Święto Młodego Cydru to największa w Polsce degustacja cydrów. Wokół Trybunału stanie kilkadziesiąt cydrowo-jabłkowych stoisk. Będzie można spróbować najpopularniejszych polskich cydrów i tych mniejszych, rzemieślniczych. Po raz pierwszy wydarzeniu towarzyszy konkurs na domowy cydr „Mistrz Cydru 2017” dla cydrowników amatorów i producentów, którzy chcą pochwalić się swoimi eksperymentalnymi cydrami.

Nagrody czekają na wszystkich uczestników Lubelskiego Święta Młodego Cydru. Każdy, kto weźmie udział w całodziennej grze miejskiej „LUBELSKI - odkrywamy DNA miasta” ma szansę na Cydr Lubelski.  Zadania pojawią się w 10 różnych punktach miasta.

Wieczorem zaś podczas finału ogólnopolskiej trasy koncertowej Cydr Lubelski Spragnieni Lata każdy będzie mógł spróbować odnaleźć w tłumie swoją pasującą połówkę jabłka i umówić się z nią na cydr. Na Błoniach pod Zamkiem zagrają Bovska, Iza Lach i Dwa Sławy oraz gość specjalny - O.S.T.R.

Zobacz program wydarzenia.

Wydarzenia polecane

Lato w mieście 2018