W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Ta ostatnia sobota - na tropie komisarza Maciejewskiego

30.08.201814:00

Po raz drugi zapraszamy na cykl spacerów i spotkań z literaturą w księgarnio-kawiarni Między Słowami "Krok za krokiem, wers za wersem literackie spotkania w przestrzeni miejskiej". Spacer i spotkanie "Ta ostatnia sobota - na tropie Komisarza Maciejewskiego" rozpocznie się 8 września o godz. 11:00 przed Trybunałem Koronnym.

Tym razem zapraszamy w podróż śladami komisarza Zygmunta Maciejewskiego. Uczestnicy spaceru odwiedzą między innymi zaułki Starego Miasta, dzielnicy żydowskiej oraz targ przy Świętoduskiej, gdzie spotykały się dwa światy - polski z żydowskim. Nie ma się jednak czego obawiać, wszak przejście prowadzić będzie przodowniczka Policji Państwowej. Warto jednak uważać na kieszenie! Wypada mieć nadzieję, że nikt po spacerze nie będzie uboższy o wrażenia i... portfel. Najszybsi i najbardziej spostrzegawczy będą mogli zdobyć książkowe fanty. Spacer zakończy się w dość tajemniczym lokalu - "Między Słowami", gdzie zjawi się sprawca całego zamieszania Marcin Wroński. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.