W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wiosenny rozkład jazdy na maj i czerwiec

Wiosenny rozkład jazdy na maj i czerwiec
28.04.202109:01

Wiosna to czas, w którym nie tylko przyroda budzi się do życia. Nadchodzące miesiące zapowiadają się niezwykle interesująco pod względem wydarzeń kulturalnych. Pojawią się dobrze znane nam festiwale jak i mniejsze wydarzenia. Sprawdźcie, co ciekawego czeka nas w najbliższym czasie!

W związku z pandemią zalecamy zachowywanie wszelkich środków ostrożności oraz przestrzeganie odgórnych wytycznych, a dodatkowo zachęcamy do śledzenia bieżących informacji, które pojawiają się na stronach organizatorów. Mamy także nadzieję, że wszystkie wydarzenia odbędą się w zaplanowanych terminach i zgodnie z planem.

Początek maja to czas na otwarcie Wirydarza w Centrum Kultury w Lublinie — miejsca wielu występów i wydarzeń. W okresie od maja do września będzie tu działała Letnia Scena w Wirydarzu. Informacje o bieżących wydarzeniach będą publikowane na profilu Facebook Wirydarza.

W dniach 6-9 maja odbędzie się 9. edycja Festiwalu Wschody, czyli ogólnopolskiego festiwalu muzycznego związanego z piosenką artystyczną, poetycką i aktorską. Aktualności należy szukać na stronie internetowej festiwalu Wschody.

Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY organizowany przez Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża" to muzyczna perełka dla koneserów. Świat muzyki współczesnej przeplata się tu inspiracjami zaczerpniętymi z muzyki tradycyjnej. W tym roku festiwal planowany jest na 12-16 maja. Wszelkie aktualności będą zamieszczane na stronie internetowej festiwalu KODY.

Miesiąc maj to także czas świętowania pełnoletności jedynego w swoim rodzaju festiwalu filmów dokumentalnych. Millennium Docs Against Gravity Film Festival w tym roku kończy 18 lat! Na ten moment organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby odbył się on w zaplanowanym terminie 21-30 maja. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej festiwalu Millennium Docs Against Gravity Film Festival.

Weekend 21-23 maja zarezerwujcie koniecznie na jubileuszową, 10. już edycję wydarzenia Sezon Lublin. Tematem przewodnim tegorocznego Sezonu będzie przyszłość miasta, a inspiracją wydarzenia i ważne postacie z historii Polski oraz Lublina. Oferta jak zawsze będzie obfitować w spacery tematyczne, warsztaty oraz aktywności pozwalające lepiej odkryć miasto.

22 maja to data, którą powinni zapisać sobie miłośnicy jednośladów. Podczas 6. edycji Lubelskiego Maratonu Turystycznego do przejechania aż 203 km. Szczegóły dostępne są w wydarzeniu na Profilu Facebook.

Czerwiec  i jego pierwszy weekend nierozerwalnie łączony jest z wydarzeniem, które na stałe wpisało się już w miejski kalendarz imprez. Niezastąpiona Noc Kultury odbędzie się w tym roku zgodnie z planem w noc przypadającą z 5 na 6 czerwca. Jak zwykle mamy nadzieję na pojawienie się w przestrzeni miasta niesamowitych instalacji, inspirujących koncertów i wydarzeń. Wszelkie bieżące informacje będą pojawiały się na stronie internetowej Nocy Kultury i profilu Facebook.

Kolejna czerwcowa impreza to wydarzenie muzyczne Festiwal Dźwięki Słów, promujący muzykę, jako nośnik ambitnego tekstu w wykonaniu wyjątkowych artystów. O szczegółach można przeczytać na stronie internetowej

W terminie 18-20 czerwca ulice miasta wypełnią się natomiast widowiskami z pogranicza teatru, muzyki i tańca. Wszystko to za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Renesansu. W tym roku tematem przewodnim będzie MASKA-RADA. 

Teatralne Przestrzenie Sztuki, zagoszczą natomiast w przestrzeni miasta w dniach 18-27 czerwca. W tym roku swoją gotowość potwierdziły już Teatr Stary, Teatr im. Juliusza Osterwy, Teatr im. H. Ch. Andersena, Teatr Muzyczny, ACKiM UMCS Chatka Żaka czy teatry zrzeszone w Centrum Kultury. Wkrótce też mają zostać przedstawione pierwsze punkty programu. Informacji o wydarzeniu należy szukać na stronie internetowej Centrum Kultury w Lublinie

W czerwcowym kalendarzu koniecznie zaznaczcie datę kolejnego dużego lubelskiego festiwalu. Wschód Kultury - Inne Brzmienia Art'n'Music Festival od lat przyciąga nie tylko tłumy wielbicieli muzyki, ale także znakomitych artystów z Polski i ze świata. W programie znajdą się zapewne interesujące spotkania z artystami, wystawy i oczywiście koncerty. Na stronie internetowej festiwalu z pewnością już wkrótce pojawią się pierwsze informacje na temat tegorocznej edycji.

Pod koniec miesiąca odbędą się także koncerty organizowane przez Centrum Kultury w Lublinie. W muszli koncertowej Ogrodu Saskiego podczas koncertu "Lublin-Lublinowi" wystąpią Kaniorowcy, w dniach 25-27 czerwca. W tym samym terminie nastąpi także "Otwarcie wakacji w Parku Ludowym".