W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wybierz się na spacer z Przewodnikami Inspiracji

Wybierz się na spacer z Przewodnikami Inspiracji
15.07.202009:20

Zapraszamy do udziału w spacerach tematycznych „Przewodników Inspiracji”. Osoby wyróżnione tym specjalnym tytułem gwarantują profesjonalizm w przybliżaniu historii i dziedzictwa miasta, ale też zachęcają do odkrywania Lublina w oparciu o autorskie i unikatowe oferty. Propozycje tras skierowane są zarówno do turystów przybywających poznać Lublin po raz pierwszy, jak i do jego mieszkańców, którzy są zainteresowani odkrywaniem Lublina nieoczywistego. 

Na stronie dedykowanej Przewodnikom Inspiracji znajdują się sylwetki 23 przewodników i aż 51 propozycji tras. Szeroki wachlarz tematyczny spacerów obejmuje zarówno szlaki klasyczne, prezentujące główne zabytki, historię oraz dziedzictwo kulturowe miasta, jak i np. podążające śladami spuścizny Żydowskiej, zorientowane na lubelską architekturę, kuchnię, związki ze słynnymi postaciami czy miejsca mniej oczywiste jak Żmigród, czy dzielnica Bronowice. w ofercie Przewodników znajdą się także spacery paramilitarne, rowerowe i fotograficzne.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Przewodników Inspiracji (wersja strony w języku angielskim).