W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Kobiety NiePokorne - spacer tematyczny

14.03.201912:27

Uczestnicy spaceru wyruszą spod pomnika Marii Curie-Skłodowskiej 30 marca o godz.11.00. Na trasie uczestnicy poznają sylwetki kilku kobiet pozornie niemających ze sobą wiele wspólnego. Łączy je jednak wielka odwaga i konsekwencja w działaniu. Na początek przewodnik opowie o dokonaniach, ale i o bezkompromisowości patronki największej lubelskiej uczelni. Następny przystanek to Muzeum „Pod Zegarem” i opowieść o losach dwóch dzielnych lubelskich dziewczyn wywiezionych do Ravensbruck. Kolejno szlak wiedzie przez nekropolię przy ulicy Lipowej. Następnie trasa spaceru prowadzi pod jeden z lubelskich pałaców, gdzie uczestnicy poznają niezwykłe losy błogosławionej Marty Wołowskiej, „siostry do zadań specjalnych”. Wreszcie na Placu Litewskim przewodnik opowie o czasach zaborów, odważnym czynie młodziutkiej Henryki, skromnej matce Józefa Czechowicza oraz o poetce i patriotce Franciszce Arnsztajnowej. Wszystkie te kobiety ryzykowały życiem lub wręcz je traciły walcząc o człowieka, ludzką godność, prawdę i naukę.

Bilety: 15,00 zł/os. dostępne są wyłącznie w przedsprzedaży w Biurze Obsługi Ruchu Turystycznego PTTK w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 78, 20-076 Lublin. Ilość biletów - ograniczona.