W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nieodpłatna pomoc prawna - podsumowanie funkcjonowania

Nieodpłatna pomoc prawna - podsumowanie funkcjonowania
16.02.201612:16

Od początku funkcjonowania nieodpłatnej pomocy prawnej w Lublinie (od 4 stycznia do 16 lutego 2016 r.) uprawnieni dokonali 520 rezerwacji wizyt. Zainteresowani najczęściej zgłaszali się po porady z zakresu prawa cywilnego (w tym rodzinnego). Duże zainteresowanie wśród uprawnionych stanowiło również prawo pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawo administracyjne.

W pierwszych miesiącach funkcjonowania 14 punktów nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie Lublina największą popularnością cieszył się punkt zlokalizowany w Lubelskim Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ul. Leszczyńskiego 23. Drugim pod względem frekwencji był punkt zlokalizowany w Gimnazjum nr 1 przy ul. Kunickiego 116 oraz punkt w Gimnazjum nr 9 przy ul. Lipowej 25.

System nieodpłatnej pomocy prawnej rozpoczął funkcjonowanie 4 stycznia 2016 r. Został wprowadzony ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. Na terenie Lublina utworzono 14 punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, w których osoby uprawnione na podstawie wymienionej ustawy mogą skorzystać z bezpłatnych porad prawnych udzielanych przez radców prawnych i adwokatów.

Przypominamy, że kompleksowa informacja w zakresie lokalizacji punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz harmonogramu pracy punktów dostępna jest tutaj.