W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Przedszkolaki powitały wiosnę!

21.03.201914:30

W powitaniu wiosny przed ratuszem wzięły udział dzieci z lubelskich przedszkoli. W wydarzeniu uczestniczyła Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta ds. Społecznych. Wydarzenie co roku organizuje Kancelaria Prezydenta. W tym roku animacje dla dzieci zorganizowała Karuzela Sztuki z Centrum Kultury w Lublinie.

Oczekiwaniu na nową porę roku towarzyszył wiosenny wygląd deptaka Krakowskiego Przedmieścia, który został przystrojony rozwieszonymi kwietnymi parasolami oraz kolorowymi gałązkami. Punktem kulminacyjnym wydarzenia w tym roku był wspólny pochód, podczas którego dzieci, używając wykonanych przez siebie podczas warsztatów artystycznych grzechotek i innych szeleszczących instrumentów muzycznych, przywoływały wiosnę.