W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Za nami losowanie nagród w loterii Rozlicz PIT w Lublinie

Za nami losowanie nagród w loterii Rozlicz PIT w Lublinie
16.05.202314:10

Poznaliśmy zwycięzców miejskiej loterii Rozlicz PIT w Lublinie. Do piątej edycji zgłosiło się blisko 16,5 tys. mieszkańców, dwa razy więcej niż w zeszłorocznej edycji loterii. Ponad 1,2 tys. osób zadeklarowało rozliczenie PIT w Lublinie po raz pierwszy, co oznacza większe wpływy do budżetu miasta o około 3 mln zł z tytułu udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych.

– Serdecznie gratuluję zwycięzcom i dziękuję za rekordowy udział mieszkańców i mieszkanek w naszej loterii. To ważne, by rozliczać podatki w Lublinie, w ten sposób mamy realny wpływ na rozwój naszego miasta. Udział w podatku PIT to największe źródło dochodów miasta, wynoszące ponad 1/5 wszystkich środków gromadzonych w budżecie. Od początku we wszystkich edycjach loterii udział wzięło ok. 45 tys. osób, z czego 3,7 tys. po raz pierwszy. Dzięki tym osobom, do budżetu miasta wpłynęło ponad 9 mln zł – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W tym roku rozlosowano 16 nagród o łącznej wartości około 110 tys.. Nagrodą główną w loterii był samochód marki Suzuki Swift o wartości 80 tys. wraz z dodatkową nagrodą pieniężną w wysokości 8 889 zł brutto. Nagroda dodatkowa nie jest wydawana do rąk uczestnika loterii, lecz potrącona i przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej. Na zwycięzców czekało także 5 nagród pieniężnych o jednostkowej wartości 2 tys. zł oraz 10 nagród pieniężnych o jednostkowej wartości 1 tys. zł.

Losowanie nagród odbyło się przy udziale Komisji Nadzoru metodą tradycyjną, poprzez wyciąganie z urny kartoników z przydzielonymi numerami ID zgłoszeń w loterii. Podczas losowania podawano imię i pierwszą literę nazwiska zwycięzcy oraz 3 ostatnie cyfry numeru telefonu. Wylosowano laureatów głównych oraz rezerwowych, na wypadek gdyby nie udało się nawiązać kontaktu z laureatem wylosowanym w pierwszej kolejności. Pełna lista zwycięzców będzie opublikowana na stronie lublin.eu/PIT.

Laureaci informowani będą o swojej wygranej telefonicznie. Podjęte zostaną przynajmniej trzy próby połączenia telefonicznego w ciągu dwóch następujących po sobie różnych dni roboczych. Podczas rozmowy telefonicznej laureat otrzyma informację o wygranej w loterii oraz o sposobie wydania nagrody. Wszystkie nagrody, poza nagrodą główną, zostaną przekazane przelewem bankowym. Uroczyste wręczenie nagrody głównej odbędzie się 27 czerwca (wtorek) o godz. 14.00 przed budynkiem Ratusza.

Loteria Rozlicz PIT w Lublinie jest jednym z miejskich programów premiujących mieszkańców, którzy płacą podatki w Lublinie. Osoby rozliczające się z podatku dochodowego w Lublinie mogą korzystać z oferty Lubelskiej Karty Miejskiej, otrzymują także dodatkowe punkty w rekrutacji do miejskich placówek oświatowych.