W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

GALERIA RATUSZ

Osoby zainteresowane organizacją wystawy
 w Galerii Ratusz,
prosimy o osobisty kontakt:
Urząd Miasta Lublin
Plac Króla Łokietka 1
20-109 Lublin
pokój nr 14

Drukuj stronę do PDF Wiosna w Galerii Ratusz

11.04.201911:49

Zapraszamy do Galerii Ratusz do zwiedzania wystawy "Wiosna" przedstawiającej pierwsze po zimie kwiaty Roztocza w obiektywie Remigiusza Gmyza. Wiosenna zieleń, pierwsze zawilce, miodunki, obuwniki, przylaszczki, listniejący głóg i leszczyna cieszy oko i wręcz leczy po zimie. Wernisaż wystawy odbył się 5 kwietnia 2019 r., w dniu leśnika i drzewiarza.

Remigiusz Gmyz jest absolwentem Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, pracownikiem Nadleśnictwa Zwierzyniec, członkiem Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego Związku Polskich Fotografów Przyrody oraz Polskiego Towarzystwa Leśnego. Z zamiłowania fotograf i przyrodnik. Fotografią pasjonuje się już od młodości, przez wiele lat pracował na aparatach marki Zenit. Obecnie fotografuje krajobrazy Roztocza i robi zdjęcia makro roślin.

Prace publikuje w wydawnictwach regionalnych, uczestnik kilkunastu wystaw zbiorowych i indywidualnych, m.in. "Światło lasu" prezentowanej w Noc Kultury w Lublinie w 2015 roku.

Ekspozycja przygotowana została w ramach projektu Galeria Po 111 Schodach, MDK nr 2 z Lublina.