W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Marka Gospodarcza

Lublin inspiruje biznes

Wszelkie działania w zakresie rozwoju gospodarczego Lublina spina ideologicznie i kreatywnie klamra stworzonej przed trzema laty marki gospodarczej "Lublin Inspiruje Biznes".
Należy przy tym podkreślić, że Lublin, to jedno z nielicznych polskich miast posiadających w portfelu swoich marek, odrębne, dedykowane gospodarce rozwiązanie, świadomie wpisane w architekturę marek miejskich.

Dlaczego stworzyliśmy nowa markę Lublina?
Bardzo silnie działamy na pograniczu biznesu i nauki, jednak nie mieliśmy jak o tym powiedzieć. Marka „miasto inspiracji” świetnie promuje nasze miasto na zewnątrz i sygnuje wydarzenia kulturalne,
ale praktycznie milczy na temat przedsiębiorczości, a przecież warto o niej mówić!

Lublin gospodarczy czyli jaki?
Duży przemysł i inwestycje zupełnie nie wyróżniają nas na tle innych miast w Polsce. Budując markę w oparciu o przemysł i duże inwestycje, bardziej przypominalibyśmy Górnośląski Okręg Przemysłowy, albo samozwańcza Dolinę Krzemowa, niż Lublin.

To co nas wyróżnia to kreatywność!
Kreatywna przedsiębiorczość to mieszanka kultury, akademickości i biznesu. Obejmuje ona szeroki wachlarz profesji, takich jak nauka, inżynieria, edukacja, programowanie, badania, sztuka, wzornictwo czy media. Lubelscy przedstawiciele tych profesji wytwarzają innowacyjne i kreatywne produkty i usługi, których zadaniem jest rozwiązywanie problemów i usprawnianie życia.

Dlaczego Lublin inspiruje biznes?
Wydawać się możne, że są setki i tysiące przyczyn, uwarunkowań, faktów i możliwych odpowiedzi.

Może dlatego, ze to młode duchem miasto o ogromnym potencjale ludzkim?
A może dlatego, ze to czwarta pod względem jakości życia metropolia kraju?
Może dlatego, ze jest jednym z najbardziej aktywnych centrów akademickich?
A może dlatego, ze ma najmłodsze i najładniejsze lotnisko w Polsce oraz dogodne połączenia z całym światem?

Odpowiedz jest tylko jedna i tak naprawdę dużo prostsza:
Mamy to w genach. Przedsiębiorczość jest w DNA Lublina.

Nasze projekty