W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Akademia Lokalnego Animatora – Twój krok do tworzenia kultury!

Akademia Lokalnego Animatora – Twój krok do tworzenia kultury!
13.04.201613:39

Akademia Lokalnego Animatora - ALA, to program skierowany do młodych ludzi w wieku 18 - 25 lat, trwający od kwietnia do czerwca 2016 roku.  To już III edycja tego programu, umożliwiająca rozwój osób zainteresowanych działalnością lokalną w zakresie szeroko pojętej kultury.

Absolwenci dwóch poprzednich edycji po uzyskaniu wiedzy i umiejętności, mogli samodzielnie zrealizować autorskie akcje społeczne, m.in. Stand up, Warsztaty Impro, parodię polskiego teleturnieju „Familiada”, Żywą Bibliotekę, czy Gry bez prądu.

Program obejmuje: 
- wyjazdowy trening interpersonalny w dniach 14 – 15 maja 2016; 
- profesjonalne warsztaty z różnorodnych dziedzin, m.in. zarządzania projektem, teorii i praktyki animacji społeczno -  kulturalnej, edukacji kulturalnej i medialnej, marketingu w działalności kulturalnej, fundraisingu oraz umiejętności liderskich;
- praktyczne wykorzystywanie zdobytej wiedzy w projektach społecznych i kulturalnych
- realizację autorskiego projektu społecznego – kulturalnego wypracowywanego i wdrożonego przez samych uczestników programu.

Głównym celem programu jest zapewnienie młodym ludziom warunków do bezpośredniego zaangażowania się w działalność społeczną i kulturalną na rzecz rozwoju społeczności lokalnych w Lublinie, zarówno pod względem merytorycznym, jak i praktycznym.

 Dzięki programowi ALA: 

- rozpoznasz swoje mocne i słabe strony w kontekście planowania swojej ścieżki rozwoju zawodowego;
- wzmocnisz umiejętności liderskie i przedsiębiorczości; 
- zwiększysz swoją aktywność społeczną i  wypracowujesz własny warsztat pracy animatora;
- zdobędziesz umiejętności organizowania akcji społecznych;
- poszerzysz wiedzę z zakresu edukacji kulturalnej i medialnej;
- udoskonalisz narzędzia do pracy w projektach społecznych i kulturalnych;
- zdobędziesz możliwość kontynuowania współpracy z Fundacją Sempre a Frente;
-  uczestnictwo w Programie może być uznane jako praktyki studenckie.

Udział w Programie pozwala zdobyć cenne doświadczenia i szansę na pokazanie się w akcji przyszłemu pracodawcy! Nie zwlekaj!
Formularz zgłoszeniowy: http://goo.gl/forms/cgFjFcaGtJ
Na Twoje zgłoszenie czekamy do 20 kwietnia.

Uczestnictwo w Programie jest bezpłatne. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń i przedstawiona motywacja w formularzu zgłoszeniowym. Warunkiem udziału w Programie jest uczestnictwo w spotkaniach warsztatowych oraz przygotowawczych. Informujemy, że wybrane osoby zaprosimy na spotkanie organizacyjne , które odbędzie się 22 kwietnia w godzinach popołudniowych.