18 lipca rusza aukcja charytatywna, z której dochód zostanie przekazany na rzecz mieszkańców Gminy Wilków, którzy ucierpieli w powodzi.
Licytowane będą zdjęcia przekazane przez artystów - fotografików związanych z Lubelskim Towarzystwem Fotograficznym i Radzyńskim Klubem Fotograficznym Klatka. Zdjęć jest blisko dwadzieścia a wszystkie łączy jeden temat - rzeka.
Licytacja fotografii odbędzie się poprzez portal allegro.pl a rozpocznie się 18 lipca o godzinie 12.00. Dokładnie o tej samej godzinie zostanie otwarta wystawa zdjęć pt. Dla Wilkowa w Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym. Aukcja potrwa dwa tygodnie – tyle samo będzie można oglądać wystawę. Do każdej pracy prezentowanej w Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu będzie dołączona jej sygnaturka z Allegro. Będzie to ułatwienie dla wszystkich, zainteresowanych kupnem konkretnego zdjęcia.
Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na rzecz powodzian – na konto Urzędu Gminy w Wilkowie.
Jak piszą organizatorzy akcji: Chcemy dać mieszkańcom Wilkowa coś trwałego a jednocześnie „odczarować” obraz rzeki, będącej zarówno dobrodziejstwem jak również realnym zagrożeniem.
Oto lista autorów wraz z numerami aukcji na portalu Allegro.pl w kategorii Sztuka/sztuka współczesna/fotografia:
1. Dla Wilkowa 01 fotografia M. Błoński - numer aukcji 1154276455
2. Dla Wilkowa 02 fotografia K. Sak - numer aukcji 1154276451
3. Dla Wilkowa 03 fotografia G. Hankiewicz - numer aukcji 1154276460
4. Dla Wilkowa 04 fotografia D. Hankiewicz - numer aukcji 1154276446
5. Dla Wilkowa 05 fotografia T. Młynarczyk - numer aukcji 1154276448
6. Dla Wilkowa 06 fotografia C. Kowalczuk - numer aukcji 1154276449
7. Dla Wilkowa 07 fotografia W. Nowiński - numer aukcji 1154276454
8. Dla Wilkowa 08 fotografia J. Zaim - numer aukcji 1154276456
9. Dla Wilkowa 09 fotografia R. Pranagal - numer aukcji 1154276458
10. Dla Wilkowa 10 fotografia G. Pawlak - numer aukcji 1154276461
11. Dla Wilkowa 11 fotografia K. Kuzko - numer aukcji 1154276459
12. Dla Wilkowa 12 fotografia P. Maciuk - numer aukcji 1154276463
13. Dla Wilkowa 13 fotografia M. Skrzeczkowski - numer aukcji 1154276457
14. Dla Wilkowa 14 fotografia M. Woźniak - numer aukcji 1154276444
15. Dla Wilkowa 15 fotografia K. Hejke - numer aukcji 1154276443
16. Dla Wilkowa 16 fotografia P. Mizerski - numer aukcji 1154276450
17. Dla Wilkowa 17 fotografia R. Siek - numer aukcji 1154276445
18. Dla Wilkowa 18 fotografia M. Nasiadka - numer aukcji 1154276462
19. Dla Wilkowa 19 fotografia M. Koczkodaj - numer aukcji 1154276447
Aukcja odbywa się w ramach akcji Polskiego Radia Lublin S.A. Pomóż Dzieciom Przetrwać Powódź.