W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Bilet za 400 groszy: "Trzy opowiadania i muzyka” - sprzedaż biletów od 14 maja

14.05.201615:40

21 maja teatry publiczne w całej Polsce zagrają swoje spektakle w ramach organizowanej już po raz drugi akcji biletu za grosze. W ubiegłym roku jego cena (250 groszy) nawiązywała do okrągłej rocznicy istnienia teatru publicznego w Polsce. W tym roku odwołuje się z kolei do rocznicy śmierci dramatopisarza wszech czasów – Williama Shakespeare’a. Bilety w specjalnej cenie 400 groszy (4 zł) będzie można kupić osobiście w kasach teatrów. Sprzedaż rozpocznie się 14 maja. Do akcji przyłączyło się 90 teatrów publicznych z całej Polski.

Sprzedaż biletów:
14 maja 2016, Brama Grodzka
godz. 12:00 - 16:00 (lub do wyprzedania biletów)
Cena: 400 groszy (4 zł)
Termin spektaklu: 21 maja 2016, godz. 18:00
Miejsce: Sala Czarna, Brama Grodzka, ul. Grodzka 21, Lublin
Uwaga: zgodnie z założeniami akcji bilet można kupić jedynie w siedzibie teatru. Na spektakle grane w ramach akcji „Bilet za 400 groszy” jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety.

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji biletu za grosze jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W ubiegłym roku na widowniach 100 polskich teatrów zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale.
Dziś organizatorzy znów powtarzają, że tego dnia „Grosze grają rolę” (właśnie takie hasło będzie towarzyszyło akcji) oraz że bez finansowego wsparcia z publicznych pieniędzy, a więc z pieniędzy nas wszystkich, polski teatr publiczny, jako idea i jako konkretne miejsca na mapach polskich miast, nie mógłby istnieć.

W Ośrodku „Brama Grodzka - Teatr NN” zobaczyć będzie można spektakl „Trzy opowiadania i muzyka” Teatru NN. Jest to adaptacja krótkich opowiadań I.B. Singera z muzyką na żywo kapeli „SieGra".                 

Opis spektaklu:
Teatr NN od wielu lat prezentuje na scenie adaptacje opowiadań I.B. Singera. Ich wspólną cechą jest prostota formy i minimalizm: brak scenografii, rekwizytów, oszczędna gra świateł. Jeden aktor i towarzyszący mu muzyk. Przedstawienia nie potrzebują specjalnych warunków – mogą być grane niemal wszędzie, istotna jest bowiem sama opowieść i grana na żywo muzyka. Dotychczas każdemu spektaklowi przypisany był tylko jeden instrument, który budował specyficzny klimat i dialogował z aktorem.

W najnowszej prezentacji trzy Singerowskie historie opowiada również jeden aktor – Witold Dąbrowski, jednak tym razem towarzyszą mu aż trzej muzycy: Jarosław Adamów (klarnet), Robert Brzozowski (kontrabas), Bartłomiej Stańczyk (akordeon).

Wykonanie: Witold Dąbrowski, Jarosław Adamów (klarnet, sopiłka), Robert Brzozowski (kontrabas), Bartłomiej Stańczyk (akordeon)
Reżyseria: Tomasz Pietrasiewicz
Czas trwania: 80 minut

Spektakl grany jest w ramach akcji „Bilet za 400 groszy”, która finansowana jest z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Więcej o akcji: http://www.instytut-teatralny.pl/aktualnosci/bilet-za-400-groszy_2016-05-21/