W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Cykliczne warsztaty gry na didgeridoo

Cykliczne warsztaty gry na didgeridoo
05.02.200910:21

Didgeridoo to tradycyjny instrument pochodzący z Australii, wykorzystywany przez Aborygenów przy obrzędach religijnych. Didgeridoo to drewniana trąba, która może powstać naturalnie w wyniku działalności termitów. W naszych warunkach powstaje poprzez ręczne lub mechaniczne drążenie. Obecnie instrument ten możemy spotkać w różnych stylach muzycznych.
Na warsztatach nauczysz się: podstawowego dźwięku, jakim jest dron, dźwięków opartych na samogłoskach oraz spółgłoskach, dźwięków naśladujących zwierzęta, np. ptaka kookaburre czy psa dingo, modulacji dźwięków podstawowych, oddechu kołowego, sylab do tworzenia rytmów. Zajęcia poprowadzi Maciej Lubaś który zajmuje się grą oraz wyrobem didgeridoo od 2004 r. Współpracował już z zespołami Dron, Tombas oraz Zinioni. Warsztaty prowadził trzy kronie na Slot Art festiwalu(2006-2008), Warsztat Terapii Zajęciowej w Świdniku, na XIII Międzynarodowym Spotkaniu ze Sztuką Ludową „Z wiejskiego podwórza” w Czeremsze, Mikołajki Folkowe 2008 w Lublinie. Swoje umiejętności szkolił na warsztatach pod okiem czeskiego wirtuoza didgeridoo Ondreja Smeykala. Warsztaty odbywają się w każdą niedzielę o godz. 12.00 w sali 22, ACK UMCS „Chatka Żaka”, Ul. Radziszewskiego 16 Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z: Maciejem Lubasiem maciekdready1@wp.pl tel: 503 451 600