W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Dołącz do Klubu Magicznej Latarni

12.01.201820:26

Warsztaty Kultury w Lublinie po raz piąty zapraszają chętnych do udziału w lubelskiej odsłonie Magicznej Latarni. To niezwykły klub, w którym mali kinomani uczestniczą w regularnych, comiesięcznych, całkowicie bezpłatnych seansach filmowych. Właśnie ruszył nabór. Uczestnicy zobaczą pierwszy z dziewięciu filmów już w lutym.

Co robimy w Magicznej Latarni?
Klub Magiczna Latarnia odpowiada na potrzeby edukacji audiowizualnej bardzo młodego widza, będąc jednocześnie wspaniałą rozrywką. Program dostarcza najmłodszym narzędzi, dzięki którym łatwiej jest zrozumieć oglądane obrazy. Młodzi filmoznawcy uczą się, jak odbierać sztukę audiowizualną, dzięki czemu mogą stać się również aktywnymi i świadomymi twórcami takich przekazów. Każdy pokaz filmowy poprzedzony jest zabawnym i pouczającym przedstawieniem oraz lekturą komiksowej broszury, które wprowadzają dzieci w temat prezentowanego filmu.

Już od lutego rozpoczną się comiesięczne pokazy tak doskonałych tytułów jak: „Dzisiejsze Czasy”, „E.T” czy „Nazywam się Cukinia”. W tym sezonie na dzieci czekają także najciekawsze przykłady japońskiego kina niemego oraz produkcje irańskie.

Jak się zapisać?
Bezpłatna karta członkowska pozwala dołączyć do klubu wszystkim dziewczynkom i chłopcom w wieku od 6 do 12 lat. Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem formularza online do 24 stycznia włącznie lub do wyczerpania limitu miejsc. Dokładny harmonogram projekcji, karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie Warsztatów Kultury.

To już piąta okazja do udziału w lubelskiej odsłonie tej niezwykłej przygody z kinem. Podobną przeżywają dzieci w ponad 100 klubach na całym świecie.

Powiązane:

Warsztaty Kultury