W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Dzień Dziecka na luzie w SKENDE i IKEA

29.05.201920:56

1 czerwca SKENDE oraz IKEA oddają swoje przestrzenie najmłodszym. Z okazji Dnia Dziecka odbędzie się tu prawdziwy festiwal sztuki miejskiej. Będzie nauka tworzenia street artu, akrobacji na deskorolce i rowerze, a także trików  z wykorzystaniem popularnej piłki zwanej „Zośką”. Na miłośników spokojniejszych zajęć czekają warsztaty teatralne oraz kultowe „gry bez prądu”, czyli: Twister, Jenga i Monopoly.

W tym roku Dzień Dziecka w SKENDE odbywa się pod hasłem „WyluzujMy”. Główne atrakcje dla najmłodszych dostępne będą w godzinach od 11:00 do 19:00. Udział w zabawie jest bezpłatny.

Tereny zielone przed centrum handlowym staną się miejscem nauki sportów miejskich. Warsztaty skierowane będą zarówno do osób, które dopiero rozpoczynają przygodę 
z deskorolką i rowerem, jak również do tych, które chciałyby podszkolić swoje umiejętności.

W mini skate parku, pod czujnym okiem prowadzącego – Jacka Harasimiuka zwanego „Rdzawym Jacem”, związanego od lat z lubelska sceną deskorolkową - będzie można nauczyć się różnych tricków na deskorolce: kicklipów, olie oraz przejeżdżania przez betonową falę i podjeżdżanie pod quarter. Oprócz warsztatów praktycznych, dzieci dowiedzą się także jak bezpiecznie poruszać się na deskorolce. Zajęcia potrwają od 11:00 do 15:00.

Z kolei od 15:00 do 19:00 miłośnicy dwóch kółek będą mogli poćwiczyć z Maciejem Dąbkiem, który od 13 lat wykonuje akrobacje na rowerze BMX. Najmłodsi nauczą się, jak prawidłowo poruszać się na pumptracku i wykorzystać muldy do jazdy, a także sprawnie przeskakiwać na inne przeszkody. Prowadzący zaprezentuje także swoje umiejętności w praktyce i wykona mały pokaz.

W atrium SKENDE przy wejściu do sklepu IKEA od 11:00 do 19:00 spotkają się miłośnicy sztuki ulicznej, którzy razem z Fundacją LuCreate zgłębią   techniki malarskie typowe dla street artu.   Powstaną prawdziwe garfitti i inne prace stworzone m.in. przy pomocy szablonów i kolorowych sprayów. Z tej okazji powstanie tu specjalna konstrukcja imitująca ścianę, na której każdy z uczestników będzie mógł tworzyć swoje dzieła.

W przestrzeni Czas na Przerwę obok restauracji IKEA od 12:00 do 16:00 będzie można pograć w znane i lubiane gry: Twister, Jengę i Monopoly. To doskonała okazja, aby przyjść tu ze znajomymi i wspólnie spędzić czas.

W Warsztatowni od 11:00 do 14:00 na dzieci czekali będą aktorzy - Wioletta Tomica i Bogusław Byrski - którzy pokażą im swój niezwykły świat. W czasie warsztatów teatralno-plastycznych najmłodsi będą mogli własnoręcznie wykonać niepowtarzalne elementy teatru m.in.: lalki i fragmenty scenografii. Na koniec dzieci, pod czujnym okiem aktorów, wspólnie odegrają spektakl dla rodziców.

Szczegóły znajdują się na stronie: skendeshopping.pl