W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

GAGA w ramach 20 Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca

GAGA w ramach 20 Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca
31.10.201622:53

Gaga to język ruchowy Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Avivie (Izrael). Gaga jest wykorzystywana w codziennej praktyce i regularnych zajęciach przez członków tej kompanii. Język Gagi miał swoje początki w wierze w leczniczą, dynamiczną, wiecznie zmienną moc ruchu.
Gaga tworzy ramy do poznawania oraz wzmacniania swojego ciała, a także rozwijania elastyczności, wytrzymałości i zwinności w trakcie wsłuchiwania się w swoje zmysły i wyobraźnię. Gaga podnosi świadomość własnych fizycznych słabości, pobudza „uśpione” punkty w ciele, „obnaża” fizyczne fiksacje i oferuje sposoby na ich usunięcie.
Praca w ramach Gagi wspomaga ruch intuicyjny oraz łączy jego świadomą formę z tą nieświadomą. Gaga pozwala doświadczyć każdemu uczestnikowi warsztatów uczucia wolności i przyjemności w prosty sposób, w przyjaznej przestrzeni, w wygodnych ciuchach w towarzystwie muzyki. Gaga funkcjonuje w dwóch odmianach: Gaga/ludzie i Gaga/tancerze. Wariant Gaga/ludzie jest otwarty dla szerokiej gamy uczestników i dostępny dla wszystkich, niezależnie od wieku oraz poziomu wcześniejszego doświadczenia.

GAGA będzie prowadzona przez Adi Weinberg
Otrzymała swoje wykształcenie taneczne w ramach Programu Haifa dla Zawodowych Tancerzy, dodatkowo odbyła praktykę przy Vertigo Dance Company. 
Jako tancerka współczesna, występowała na wielu światowych festiwalach. Wśród choreografów z którymi współpracowała można wymienić takie nazwiska jak: Andrea Costanzo Martini, Nadar Rosano, Efrat Rubin, Rachel Erdos, Noa Zuk, Aviv Eveguy, Deganit Shemi, Yuval Goldstein, Shimrit Golan, Sharon Vaisvaser, Michael Miller oraz kompanie: Fresco Dance Company i Opera Izraelska.  Jej solowa praca „LivingLeaving” powstała w ramach rezydencji artystycznej na MAAT Festiwalu (Centrum Kultury w Lublinie). Adi nadal pokazuje „LivingLeaving” na różnych festiwalach, w tym Machol Shalem International Dance week, Tel Aviv Dance festival at Suzanne Dellal oraz innych.
Dodatkowo, jest licencjonowaną terapeutką Shiatsu, masażystką Ayurveda-Seed oraz instruktorką Pilates.

Zajęcia odbędą się w dniach 05-06.11.2016 (sobota, niedziela) o godz. 10:00 
Czas trwania pojedynczych zajęć to 1h
Cena za pojedyncze zajęcia wynosi: 20zł
GAGA będzie odbywać się w sali prób nr 4 Centrum Kultury w Lublinie


Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy, zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres: 
Karta zgłoszeń GAGA - 20 MSTT do pobrania pod adresem: http://ltt.art.pl/centrum-ruchu-do-pobrania
Wpłaty prosimy kierować na numer konta: Bank PKO S.A. 61 1240 1503 1111 0010 0136 6780 z dopiskiem "Warsztaty GAGA - 20 MSTT"
Adres odbiorcy:
Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, 20-007 Lublin

UWAGI:
1. Liczba miejsc w grupach warsztatowych jest ograniczona.
2. Decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą (prosimy o zachowanie dowodu wpłaty)
3. Wpłat prosimy dokonywać dopiero po potwierdzeniu informacji od organizatorów o wolnych miejscach w grupie
4. Wypełnioną kartę zgłoszenia (DO POBRANIA tutaj:http://ltt.art.pl/centrum-ruchu-do-pobrania ) oraz dowód wpłaty należy przesłać na adres: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl
5. Na zgłoszenia potwierdzone wpłatą czekamy do dnia 3 listopada 2016. Po tym terminie rezerwacje miejsc w grupie nie potwierdzone wpłatą lub informacją o opłacie na miejscu będą zwalniane.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane