W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Gimnastyka buzi i języka dla smyka w DDK "Czuby Południowe"

Gimnastyka buzi i języka dla smyka w DDK "Czuby Południowe"
30.09.201822:33

DDK „Czuby Południowe” zaprasza do udziału w drugiej części warsztatów stacjonarnych w ramach projektu „Jak to się mówi?”.

Gimnastyka buzi i języka dla smyka
Spotkania warsztatowe dla uczniów. Wszelkie zagadnienia (artykulacja, fonacja, emisja, dykcja) prowadzone będą w formie gier i zabaw tak, aby zachęcić dzieci do większej śmiałości i dbałości w posługiwaniu się językiem. Idea zajęć wyrasta z poczucia konieczności wyrabiania prawidłowych nawyków językowych od najmłodszych lat. Prowadzenie – Mateusz Nowak. Zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o wcześniejszy kontakt –

Warsztaty Słowa
Spotkania warsztatowe dla młodzieży szkolnej, studentów, dorosłych i seniorów zainteresowanych kształtowaniem umiejętności poprawnego i pięknego mówienia oraz interpretacją głosową tekstów literackich, przygotowujące do udziału w konkursach recytatorskich i krasomówczych. Celem spotkań będzie uwrażliwienie uczestników na piękno języka polskiego poprzez wykorzystanie literatury jako materiału warsztatowego. Program zajęć będzie twórczo wykorzystywał metody, teorie oraz ćwiczenia zawarte w opracowaniach takich autorów, znawców problematyki, jak: Mieczysław Kotlarczyk, Bogumiła Toczyska, Bronisław Wieczorkiewicz, Jerzy Kram, Mieczysława Walczak-Deleżyńska. Literaturę podmiotu dla uczestników tych warsztatów stanowić będą utwory klasyczne oraz współczesna poezja polska. Prowadzenie – Mateusz Nowak Zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o wcześniejszy kontakt –

Warsztaty odbywać się będą we wrześniu i październiku 2018 r. Ilość miejsc ograniczona.
Warsztaty dla innych grup wiekowych odbywają się w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin”. Szczegóły tutaj.

O projekcie „Jak to się mówi?”

Czy z kulturą żywego słowa jest tak, jak z poezją w wierszu Wisławy Szymborskiej? Dotyczy ona „osób chyba dwie na tysiąc”? Czy w ogóle możemy o takim zjawisku jeszcze mówić, szczególnie w kontekście tej dziedziny jako formy użytkowania języka ojczystego w sposób poprawny i sprawny? Wszelkie znaki i siły współczesności (media, dominacja obrazu, tempo życia i przekazów kulturowych) przekonują lub wręcz skutecznie wypierają sztukę mówienia jako dziedzinę życia społecznego i kulturalnego. Projekt „Jak to się mówi?” wyrasta z przekonania, że mówienie jest sztuką dostępną wszystkim. Przeprowadzone w ramach projektu działania (warsztaty, spotkania, konsultacje, rejestracje i publikacje internetowe) będą popularyzować to zjawisko jako formę praktycznego posługiwania się polszczyzną. Działania będą realizowane w różnym systemie czasowym, co umożliwi uczestnictwo szerokiej i różnorodnej grupie odbiorców (dzieci, młodzież szkolna, studenci, dorośli i seniorzy).

Udział we wszystkich działaniach projektu jest bezpłatny.

Kontakt – Mateusz Nowak, – pomysłodawca i koordynator merytoryczny projektu

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Ojczysty – dodaj do ulubionych.