W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Gra miejska dla młodzieży "Lubelski Szlak Niepodległości"

30.10.201810:35

Przewodnicy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego rokrocznie włączają się do obchodów Święta Niepodległości w Lublinie, organizowanych przez Urząd Wojewódzki i Komitet Honorowy Obchodów. W tym roku zapraszają między innymi do udziału w grze miejskiej dla młodzieży "Lubelski Szlak Niepodległości".

Oferta znajduje się na stronie Biura Obsługi Ruchu Turystycznego PTTK w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 78. W grze mogą uczestniczyć 2 grupy po 15 osób. Każda grupa otrzymuje kartę gry z 11 zadaniami. Wszyscy uczestnicy gry z towarzyszącym im przewodnikiem przechodzą od punktu nr 1 do punktu nr 6, słuchając opowieści o obiektach i legionistach oraz wykonując powierzone im zadania. Z punktu nr 6 wyruszają bez przewodnika, docierając do kolejnych punktów nr 7, 8, 9 według wskazówek podanych w karcie gry. Do punktów nr 10 i 11  docierają z przewodnikiem, wykonując zadania. Na zakończenie gry uczestnicy otrzymują kartę pamiątkową z portretem Józefa Piłsudskiego. W listopadzie br. uczestnicy będą mogli przybić na karcie okolicznościowy stempel wydany przez Pocztę Polską upamiętniający 100. rocznicę odzyskania  niepodległości. 

Wydarzenia polecane