W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Grant dla Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”

Grant dla Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”
15.09.201608:49

Polsko-turecki projekt "Intercultural Animations for Dialogue" Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” uzyskał grant w ramach ogłoszonego w zeszłym roku konkursu Fundacji im. Anny Lindh.

Przedmiotem projektu "Intercultural Animations for Dialogue" realizowanego przez Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" we współpracy z Uludağ Üniversitesi İbrahim Orhan Meslek Yüksekokulu będzie produkcja pod tytułem: „Ümit i Agata na wielkim jarmarku w Lublinie. Intercultural Animations for Dialogue” złożona z filmowej narracji i kilku krótszych animacji tworzonych przez dzieci i studentów pod opieką artystów plastyków od października 2016 r. Przygotowania materiałów do animacji będą odbywać się podczas warsztatów edukacyjno-artystycznych w Lublinie i tureckim mieście partnerskim Nilüfer. Dzieci z Lublina będą tworzyć scenografie do opowieści tureckich, a dzieci z Nilüfer będą tworzyć obrazy do legend lubelskich. Uczestnicy projektu wezmą także udział w warsztatach międzykulturowych i warsztatach z porozumienia bez przemocy (NVC). Prace nad produkcją zakończą się w 2017 roku, na który przypada 700-lecie miasta Lublina. Projekt będzie częścią tych obchodów, nawiązując do tradycji słynnych XV, XVI - wiecznych lubelskich jarmarków. W Lublinie przecinały się wówczas szlaki handlowe m. in. z portów hanzeatyckich do Turcji.

Celem projektu jest wzmacnianie dialogu międzykulturowego. Pozostali partnerzy projektu: NETCETERA, Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie, Gimnazjum nr 16 w Lublinie, Warsztaty Kultury w Lublinie. Premiera produkcji odbędzie się w czerwcu 2017 r. podczas inauguracji VIII edycji wydarzenia "Zaczarowany Lublin": www.zaczarowanylublin.teatrnn.pl w Lublinie i w Bursie w Turcji.

www.animationsfordialogue.teatrnn.pl (strona zostanie uruchomiona w połowie października 2016 r.)

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej