W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

I Festiwal Młodych UMCS "Twórcze poszukiwania"

I Festiwal Młodych UMCS "Twórcze poszukiwania"
08.05.200921:40

ACK "Chatka Żaka" wszystkich uczniów szkół licealnych do zaprezentowania swojego artystycznego dorobku w środowisku akademickim Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Okazją do tego będzie I Festiwal Młodych UMCS, który odbędzie się w Lublinie w terminie 27.05 - 7.06 2009 w Lublinie.
Do konkursu mogą się zgłaszać uczniowie szkół licealnych z terenu całej Polski. Przewidywane są następujące kategorie artystyczne: I. Teatr: Przegląd teatrów w przestrzeni otwartej (teatry uliczne, performance) II. Muzyka: Przegląd solistów i zespołów muzycznych III. Konkurs Plastyczny: Magia Papieru; technika dowolna (malarstwo, grafika, rysunek) IV. Konkurs Fotograficzny: Dobra Energia ukazanie tematu indywidualnie, socjologicznie społecznie; fotografie o minimalnych rozmiarach to 1800x2500 pixeli, zaś preferowany rozmiar nadsyłanych prac 3500x4700 pixeli V. Konkurs Rzeźbiarski: Siedzisko; wykonanie projektu i rzeźby w parku akademickim, która ma służyć aranżacji przestrzeni i mieć walory użytkowe. VI. Przegląd Taneczny: dowolny program taneczny wykonany przez solistów, pary taneczne lub zespoły. Tegoroczny Festiwal odbywa się pod hasłem: "Twórcze poszukiwania". W związku z tym szczególnie ważna będzie oryginalność zaprezentowanych pomysłów. Udział w imprezie da Wam niezwykle cenną możliwość spotkania z wykładowcami Wydziału Artystycznego UMCS, którzy podzielą się z Wami doświadczeniem w czasie indywidualnych konsultacji. Organizator: ACK UMCS "Chatka Żaka" w Lublinie

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej