W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

III Lubelska Gala Filmu Niezależnego Złote Mrówkojady 2009

III Lubelska Gala Filmu Niezależnego Złote Mrówkojady 2009
17.02.200916:19

Organizatorzy III Lubelskiej Gali Filmu Niezależnego Złote Mrówkojady 2009 (a są nimi Centrum Kultury w Lublinie za pośrednictwem Kinoteatru Projekt oraz Stowarzyszenie Centrum Kreatywności), która odbędzie się w dniach 17-18 kwietnia 2008 r. w Lublinie informują wszystkich zainteresowanych filmowców amatorów, że można już zgłaszać swoje filmy krótkometrażowe do Konkursu Filmów Amatorskich.
Filmy prosimy nadsyłać na adres : Kinoteatr Projekt Centrum Kultury w Lublinie 20-007 Lublin, ul. Peowiaków 12, Natomiast osoby z Lublina mogą zostawiać filmy w Administracji Centrum Kultury (pok. 2 na parterze ) Złoty Mrówkojad to nagroda festiwalu przyznawana przez pasjonatów dla pasjonatów. Doceniamy każdego, kto próbuje wyrazić siebie poprzez kino niezależne, nagradzamy tych, którzy robią to najlepiej. Filmy zostaną nagrodzone w wielu kategoriach, zarówno pod względem poszczególnych elementów, jak i całokształtu. Również Publiczność będzie mogła przyznać nagrodę "swojemu" filmowi a i Organizatorzy dodadzą coś od siebie - nagrodę "mrówkojadowo zakręconą" - to już niepisana tradycja "Mrówkojadów". Lubelską Galę Filmu Niezależnego wyróżnia wśród innych festiwali humorystyczne podejście do tematu. Bawimy się konwencją gali, parodiujemy ceremonie rozdania Oscarów czy Złotych Orłów. Tym niemniej sam Festiwal jest dla nas bardzo ważny. Dzięki niemu, za pośrednictwem filmów które przesyłają nam ich autorzy i dzięki przemyślanej selekcji prezentowanych prac próbujemy komentować otaczającą nas rzeczywistość, powiedzieć widzom, wraz z twórcami filmów, o rzeczach dla nas ważnych. Dla tego miedzy innymi zdecydowaliśmy się na ukierunkowanie Festiwalu, nadanie mu tematu którym w tym roku jest GRANICA . Nie oceniamy filmów pod kontem tego czy i jak odnoszą się do tego hasła ale miło byłoby gdyby się odnosiły. Granica jest tematem w najszerszym znaczeniu tego terminu. Może to być granica swoich artystycznych poszukiwań lub Schengenowska granica Unii która tak szczelnie odcina nas od Wschodu, granica własnej filmowej wyobraźni lub granica dobrego smaku. Co może być poza tymi granicami? Nasz festiwal składa się z dwóch części - prezentacji filmów (zakwalifikowanych przez Jury do konkursu i najciekawszych pozakonkursowych) oraz Gali. Gala to „część artystyczna” Festiwalu – zresztą zobaczycie sami. No i oczywiście ukoronowaniem tej części „Mrówkojadów” będzie wręczenie statuetek Mrówkojada zwycięzcom konkursu w poszczególnych kategoriach. Zachęcamy do zgłaszania na Złote Mrówkojady 2009 swoich krótkometrażowych filmów wykonanych dowolną techniką, których długość nie przekracza 30 min. Termin zgłaszania prac na Galę jak już wyżej wspomnieliśmy to 1 stycznia do 6 kwietnia 2009. Wszystkie szczegóły, regulamin konkursu i kartę zgłoszeniową znajdziecie na stronach internetowych Gali: www.zlotemrowkojady.pl oraz www.kinoteatrprojekt.pl * W sprawie szczegółów należy kontaktować się z organizatorami Kontakt do organizatorów: kom. 608011251 kom. 511870817 mail: mrowkojady@o2.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane