W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jubileusz Andersena | akcja zbierania wspomnień i wystawa

23.04.201922:36

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie w tym roku obchodzi swoje 65 urodziny. Okrągła rocznica skłania do wspomnień i podsumowań.

Wszak pamiętamy setki premier teatralnych, a co za tym idzie setki tysięcy spektakli, które obejrzało blisko 2 miliony widzów. To również setki aktorów, artystów, scenografów, choreografów, kompozytorów, ale też pracowników warsztatu plastycznego, krawieckiego, czy też biur obsługi widowni i sceny. Liczby są imponujące, ale za każdą cyfrą kryją się ludzie, bo to oni tworzą teatr. To tu zapisały się nasze wyjątkowe wspomnienia, łzy wzruszenia, beztroska radość, słowem – spotkanie ze sztuką, którego nie sposób zapomnieć.
Zachęcamy do wzięcia udziału w dwóch wydarzeniach przygotowanych z tej okazji.

Pierwsze, to wystawa Magia Teatru Andersena, której wernisaż odbędzie się w piątek, 26 kwietnia 2019 o g. 12:00 w Chełmskiej Bibliotece Publicznej, ul. Partyzantów 40, której organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. 

Kolejnym wydarzeniem jest akcja Historie Andersena, której pomysłodawcami są aktorzy Teatru Andersena. Historie i wspomnienia związane z teatrem można wysyłać do 15 maja 2019.