W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Konkurs na rodzinną grę planszową

23.10.201801:16

Grupa Wydawnicza Foksal, zaprasza do udziału w konkursie na rodzinną grę planszową. Zwycięski projekt zostanie wydany nakładem Grupy Wydawniczej Foksal oraz wypromowany w sieci sklepów Empik.

Gra rodzinna powinna być uniwersalna, czyli tak skonstruowana, żeby mogły w nią zagrać dzieci ośmioletnie i starsze, które posiadają już umiejętności czytania i liczenia; żeby mogli w nią zagrać dorośli, a także żeby dzieci i dorośli mogli zagrać razem – mówi Filip Miłuński.

Ekspert radzi, by projektując tego rodzaju grę mieć świadomość, że musi ona pogodzić dwa światy. Twórca powinien znaleźć takie elementy, które przyciągną uwagę najmłodszych i będą jednocześnie atrakcyjne dla rodziców. Nie bez znaczenia jest aspekt rywalizacji. Dzieci chcą konkurować z mamą i tatą, dlatego dobrze, żeby w grze znalazła się pewna dawka losowości. Warto jednak pamiętać, że w przypadku gry rodzinnej lepiej, by o wyniku nie decydował wyłącznie rzut kostką, ale też decyzje graczy. Konkurs na rodzinną grę planszową to doskonała okazja dla tych, którzy na rynku gier nie znaleźli dotąd tej idealnej, w którą chętnie by zagrali z najbliższymi. 

Warto się spieszyć, bo tylko do 14 grudnia można nadsyłać gry wraz z pudełkiem i wszystkimi potrzebnymi elementami, które powalczą o zwycięstwo w konkursie organizowanym przez Grupę Wydawniczą Foksal, któremu partneruje Empik. Zgłoszone propozycje będzie oceniało jury w składzie: Michał Herman (Grupa Wydawnicza Foksal), Filip Miłuński (Lucky Duck Games) i Maciej Wrzosek (Empik). Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 20 lutego 2019. Główną nagrodą w konkursie jest wydanie zwycięskiej gry, promocja tytułu w Empiku oraz gaża autorska.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: https://www.empik.com/regulaminy-empiku 

Wydarzenia polecane