W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Lato z bankiem centralnym
08.06.200916:25

Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Lublinie zaprasza do organizowanej już po raz piąty akcji "Lato z bankiem centralnym". Przygotowany program zajęć, zaplanowany na okres 22 czerwca - 17 lipca, jest przeznaczony przede wszytskim dla dzieci i młodzieży, spędzających wakacje w mieście.
Organizatorzy zapraszają do rezerwowania terminów na zajęcie prowadzone w siedzibie Oddziału Okręgowego NBP w Lublinie, przy ul. Chopina 6, które obejmuja m.in.: - wystawę numizmatyczną pt. "Pieniądze Obojga Narodów - przeszłość, teraźniejszość, przyszłość", na której zaprezentowane zostaną monety, którymi posługiwali się obywatele Rzeczypospolitej Obojga Narodów, obecne środki płatnicze Polski i Litwy, a także banknoty i monety euro, które w przyszłości być może zastąpią m.in. polskiego i litewskiego lita. Wystawę przygotowano z okazji jubileuszu 440-lecia podpisania Unii Lubelskiej. - warsztaty edukacyjne obejmujące kursy rozpoznawania autentyczności banknotów (polskich, litewskich oraz euro) - zabawy i konkursy z nagrodami Dla wszystkich uczestników zajęć w Narodowym Banku Polskim przygotowano niespodzianki. Zajęcia będą organizowane bezpłatnie dla grup zorganizowanych (max. 32 os) od 22 czerwca do 17 lipca, od poniedziałku do piątku w godz. 8 - 13. Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłaszanie grup drogą elektroniczną: na adresy: marek.momot@nbp.pl, ewa.waszkiewicz@nbp.pl Telefonicznie: 081 5317620, 081 5317652.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej