W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublinianka laureatką międzynarodowego konkursu wolontaryjnego

Lublinianka laureatką międzynarodowego konkursu wolontaryjnego
13.01.202021:34

Mieszkanka Lublina, Ewelina Mendyk-Karczmarczyk została laureatką konkursu Award in Recognition of Commitment to Voluntary Activities organizowanego przez towarzystwo ubezpieczeń Wiener Städtische Versicherungsverein, z główną siedzibą w Wiedniu. Mendyk-Karczmarczyk, która na co dzień pracuje Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group, została doceniona za swoje działania w ramach fundacji Africamed.

Ewelina Mendyk-Karczmarczyk, przewodnicząca Rady lubelskiej Fundacji Africamed, została w tym roku wyróżniona w jako jedyna Polka.

Moim marzeniem jest pomagać tam, gdzie tego najbardziej potrzeba – mówi Ewelina Mendyk-Karczmarczyk. - Niesamowite jest to, jak udział w wyjeździe misyjnym zmienia ludzi zarówno tam na miejscu, jak i tutaj, po powrocie. Lekarze, którzy wrócili z Afryki, patrzą już zupełnie inaczej zarówno na swoich pacjentów, jak i swoją misję – dodaje. 

Mendyk-Karczmarczyk, wraz z organizacją, opiekuje się placówkami medycznymi w Afryce: Szpitalem Misyjnym Rubya, Szpitalem Misyjnym w Muganie w Tanzanii, Szpitalem Misyjnym i Ośrodkiem dla niepełnosprawnych chłopców Small Home w Chuce w Kenii. Fundacja wspiera afrykańskie placówki, zapewniając im niezbędną pomoc ze strony medyków i lekarzy oraz dostarczając potrzebny sprzęt medyczny. Ewelina Mendyk-Karczmarczyk pracuje z zarządem i pozostałymi członkami Fundacji nad budowaniem strategii oraz prowadzi szkolenia dla zespołu wolontariuszy.

Bardzo się cieszymy, że Ewelina tak mocno angażuje się w działania wolontaryjne. Jej starania idealnie wpisują się w wartości Wiener, które odnoszą się do pomagania osobom w trudnej sytuacji życiowej – mówi Anna Włodarczyk-Moczkowska, prezes Zarządu Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group. - Mam nadzieję, że to wyróżnienie da jej jeszcze więcej energii, by dalej wspierać potrzebujących – dodaje.

Towarzystwo ubezpieczeń Wiener Städtische Versicherungsverein, już od 2013 roku, przyznaje pracownikom spółek należących do Grupy VIG nagrody za działalność wolontaryjną. W ramach konkursu wyróżniane są osoby, które w swoim wolnym czasie, szczególnie mocno angażują się w działalność społeczną. Tegoroczna uroczysta gala konkursowa odbyła się w Wiedniu, a nagrody wręczyły członkini zarządu Wiener Städtische Versicherungsverein – Helena Kanta oraz dyrektor ds. sponsoringu Vienna Insurance Group – Barbara Grötschnig.

Tegoroczni zwycięzcy wspierają swoimi działaniami lokalne społeczności na wiele różnych sposobów. Pracują dla organizacji pomagających ciężko chorym i niepełnosprawnym dzieciom, zapewniają opiekę medyczną w Kenii i Tanzanii, opiekują się pacjentami chorymi na raka i udzielają wsparcia ich krewnym, działają z ramienia Czerwonego Krzyża lub też angażują się w inicjatywy związane z ochroną środowiska.