W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Międzynarodowy Festiwal „Śladami Singera”

Międzynarodowy Festiwal „Śladami Singera”
20.06.201112:23

Wolontariusze z Polski, Niemiec, Izraela, Ukrainy, Szwecji i Francji wyruszą w podróż śladami opowiadań I. B. Singera, których akcja dzieje się na Lubelszczyźnie.
Festiwal odbędzie się w Tyszowcach, Szczebrzeszynie, Józefowie Biłgorajskim i Biłgoraju. Wolontariusze, wraz z młodzieżą, będą prowadzić działania edukacyjno-artystyczne i animować kulturalnie przestrzeń i społeczność lokalną wspomnianych miejscowości. 24 lipca zapraszamy od godz. 18:00 na kulminację Festiwalu na Rynku Starego Miasta w Lublinie, podczas której zostaną zaprezentowane działania artystyczne powstałe podczas podróży – m.in. korowód, pokaz cyrkowy, spektakl. Wydarzeniom będzie towarzyszył jednodniowy pomnik I.B. Singera. O godz. 21:00 zapraszamy na spektakl „Sztukmistrz z Lublina", a o 22:00 na klezmerskie jam session w Restauracji „Hades – Szeroka”. Część działań festiwalowych będzie wynikiem kilkumiesięcznych przygotowań młodzieży licealnej z Tyszowiec, Szczebrzeszyna, Józefowa i Biłgoraja, która wraz ze znanymi artystami stworzyła indywidualny program artystyczny czerpiący z tradycji, kultury i historii własnej miejscowości. W każdej z miejscowości będą odbywać się, między innymi, następujące wydarzenia: warsztaty muzyczne, koncerty, warsztaty sztuki opowiadania, spektakle teatralne, warsztaty teatralne, spektakle teatru lalkowego, warsztaty plastyczne, gry miejskie, tradycyjne gry i zabawy, tworzenie graffiti w przestrzeni miasta, warsztaty sztuki cyrkowej, wystawy, pokazy filmowe. Miejscowości: Tyszowce: 12-14 lipca Szczebrzeszyn: 15-17 lipca Józefów Biłgorajski: 18-20 lipca Biłgoraj: 21-23 lipca 24 lipca odbędzie się kulminacja projektu w Lublinie. Szkoły biorące udział w Festiwalu: 1.Zespół Szkół Nr 5 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego w Tyszowcach 2.Liceum Ogólnokształcące w Józefowie Biłgorajskim 3.Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju 4.Zespół Szkół Nr 1 im. Zamoyskich w Szczebrzeszynie Organizator: Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" jest samorządową instytucją kultury działającą w Lublinie na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego i edukacji. W realizowanych programach nawiązuje do symbolicznego i historycznego znaczenia swej siedziby – Bramy Grodzkiej, dawniej będącej przejściem pomiędzy miastem chrześcijańskim i żydowskim, jak również do położenia Lublina w miejscu spotkania kultur, tradycji i religii. Początkowo jego działalność ukierunkowana była na realizację autorskich przedstawień. W miarę upływu czasu twórcy Teatru zaczęli otwierać się na inne pozateatralne przedsięwzięcia o charakterze społecznym i edukacyjnym, daleko wykraczające poza sztukę. Kontakt: Aleksandra Duź – koordynatorka tel. 609 – 747 – 986 e-mail: ola.duz@tnn.lublin.pl Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego