W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Music IN – warsztaty dla branży muzycznej

Music IN – warsztaty dla branży muzycznej
09.06.201720:26

Podczas tegorocznej edycji festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia (5-9 lipca, Lublina) rozpocznie się dedykowany branży muzycznej specjalny cykl szkoleniowy „Music IN”, który będzie swoistym inkubatorem dla artystów, managerów, promotorów oraz producentów wydarzeń muzycznych i animatorów życia muzycznego.
   
      
Na początek spotkania skupią się przede wszystkim na muzykach oraz ich managerach. W związku z tym organizatorzy przygotowali szereg inspirujących warsztatów, które dostarczą im narzędzi do świadomego budowania kariery w branży muzycznej. 
 
Dynamiczne zmiany na światowych rynkach muzycznych zmuszają artystów do bycia nie tylko autorami, ale również kimś w rodzaju właścicieli artystycznych start-upów. Z tego powodu poruszać się będziemy zarówno w tematach związanych z projektowaniem własnych strategii rozwoju, tworzenia wizji, jak i zarządzania projektami muzycznymi w czasie. Zobaczymy jak istotne jest tworzenie historii i dobre opisywanie własnej twórczości oraz sprawdzimy jak przygotować skuteczną prezentację i zadbać o dobre relacje w branży.

Na chętnych czeka też wykład wprowadzający w tajniki i strukturę branży muzycznej oraz praktyczny warsztat skutecznego pisania maili do różnych podmiotów zajmujących się muzyką.
Zajęcia poprowadzą praktycy – Magdalena Jensen oraz Magda Chołyst z Chimes Agency oraz Radek Chudzio z polskiego oddziału Fource Entertainment.

Każdy z zaproponowanych warsztatów jest osobnym wydarzeniem, ale warto wziąć udział w całym cyklu szkoleniowym, który został ułożony tak, by dostarczyć jak najbardziej kompleksowej wiedzy niezbędnej do sprawnego poruszania się na rynku muzycznym.

PROGRAM WARSZTATÓW: 
Band into a business. Nowoczesne myślenie start-upowca w rozwoju kariery muzycznej.

Globalne zmiany ekonomiczne, kulturowe i społeczne uruchamiają silny ruch przedsiębiorczości na rynkach muzycznych, także tym rodzimym. Czasy, kiedy artysta cierpliwie czeka na odkrycie i wsparcie wytwórni płytowej bezpowrotnie mijają. Jak się odnaleźć w tym nowym i nieuniknionym trendzie myślenia biznesowego w muzyce? Warsztat jest inspirującym wprowadzeniem do „Podręcznika Artysty – Start-upowca”. Myślenie start-upowe artystów, czyli co? Wprowadzenie do globalnych zmian w branży muzycznej. Co to jest dobra strategia rozwoju i jakie elementy powinna zawierać? Dlaczego wizja kariery jest pierwszym i najważniejszym krokiem w świadomym jej budowaniu? (narzędzia do projektowania przyszłości). Jak projektować cele? Podstawowe narzędzie myślenia strategicznego.         
Kiedy: 5 lipca, godz. 11:00-13:00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a
Prowadzenie: Chimes Agency – Magda Jensen, Magda Chołyst

Master your plan! Skuteczne zarządzanie projektami muzycznymi w czasie.
Praca w branży muzycznej to najczęściej prowadzenie kilku projektów muzycznych jednocześnie lub konieczność łączenia zadań ze skrajnie różnych porządków; zarówno tych wynikających z procesu twórczego, jak i tych z napiętego kalendarza festiwali i koncertów. Umiejętność priorytetyzacji, żonglerka zadaniami, szybkie procesy decyzyjne i skuteczne zarządzanie sobą i zespołem w czasie mają istotny wpływ na powodzenie w branży muzycznej. Jak doświadczeni managerowie planują i zarządzają swoimi projektami? Jak nasza percepcja czasu wpływa na skuteczność zarządzania projektem? Jak skutecznie zarządzać sobą w czasie? Techniki i narzędzia.
Jak żonglować zadaniami i nie stracić głowy? Model „Getting Things Done”.
Kiedy: 5 lipca, godz. 14:00-16:00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a
Prowadzenie: Chimes Agency – Magda Jensen, Magda Chołyst 

Storytelling. Jak opowiadać o sobie, aby wspierać rozwój kariery muzycznej?
Jeżeli w strukturach największych marek na świecie pojawiło się nowe stanowisko – CSO – storytelling chief officer, to coś jest na rzeczy. Trend budowania ciekawej i angażującej historii o sobie i swoim produkcie obecny jest także w branży muzycznej. Nie każda historia wpada jednak ucho. Dlaczego? Warsztat rozwieje wątpliwości i pokaże jak budować opowieści, aby zostać zapamiętanym. Co to jest storytelling? Od czego zacząć budowanie historii artysty? Narzędzia i ćwiczenia. Jak język wpływa na budowanie zaangażowania u odbiorców? Storytelling jako punkt wyjścia przy budowaniu strategii promocyjnej? Jak tworzyć dobre bio i press kit?
Kiedy: 6 lipca, godz. 11:00-13:00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a
Prowadzenie: Chimes Agency – Magda Jensen, Magda Chołyst 

Pitching & Networking. O sztuce skutecznej prezentacji i budowaniu dobrych relacji w branży muzycznej.
Pitchowanie projektu to jedna z kluczowych umiejętności służących do budowania swojej obecności w branży muzycznej, a lekkość i spryt w nawiązywaniu relacji, to sposób na jej podtrzymanie. Krótka, czasem minutowa prezentacja siebie czy swojego projektu, powinna być jak klucz leżący na dnie kieszeni, zawsze gotowy do wyjęcia i otworzenia właściwych drzwi. Aby pitch był dobrze i błyskotliwie zbudowany, potrzeba wielu godzin pracy i jeszcze więcej ćwiczeń. Warsztat wesprze uczestników na każdym z tych etapów. Co to jest pitching artysty? Jak napisać krótki, błyskotliwy i skuteczny pitch? Kiedy pitchować swój projekt? Pitchingowa etykieta. Co jeszcze za nas mówi? Język ciała. Jak zapanować nad stresem, kiedy czas ucieka?
Kiedy: 6 lipca, godz. 14:00-16:00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a
Prowadzenie: Chimes Agency – Magda Jensen, Magda Chołyst 

ABC branży muzycznej
Od czego zacząć organizację trasy koncertowej? Jak wypromować muzykę? Kim jest booker? Czym zajmuje się A&R? Jaka jest rola promotora? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie podczas wykładu, który poświęcony będzie funkcjonowaniu branży muzycznej. Dowiecie się, jaką drogę przechodzi muzyka od momentu pojawienia się jej w głowie autora, poprzez nagrania, promocję, koncerty, aż po eksport muzyki poza granice Polski. Podczas wykładu dowiecie się na co uważać, a gdzie szukać swoich szans. Otrzymacie garść praktycznych informacji, które na pewno pogłębią Waszą wiedzę o branży muzycznej!
Kiedy: 7 lipca, godz. 14:00-17:00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a
Prowadzenie: Radek Chudzio 

Warsztaty praktyczne, czyli jak pisać maile by nie lądowały w spamie
Nie chcesz, żeby Twoje maile lądowały w spamie? Zdarzyło Ci się nie otrzymać odpowiedzi na maila? Wiesz, co najczęściej irytuje odbiorców maili? Zapraszamy na warsztaty praktyczne z pisania maili do różnych podmiotów np. klubów, centrów kultury, festiwali, a także biografii czy notek prasowych. Spotkanie będzie podzielone na dwie części. Pierwsza, to praca samodzielna: każdy uczestnik otrzyma jedno zadanie do wykonania. Druga część to sprawdzenie wszystkich zadań i ich omówienie. Warsztaty będą okazją do zdobycia wiedzy o prostych, ale nieoczywistych kwestiach, które ułatwiają nawiązywanie kontaktów i pozwalają na uzyskanie większego feedbacku. Jak w każdej branży, również i w naszym biznesie często elementarna wiedza, stanowiąca zaplecze naszej pracy, pozostaje nieoczywistą dla osób dopiero zaczynających przygodę z music industry. Na spotkaniu poznacie również różnego rodzaju „life hacki”, które uczynią Waszą pracę bardziej efektywną i satysfakcjonującą.
Kiedy: 8 lipca, godz. 11:00-14:00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a
Prowadzenie: Radek Chudzio

Festiwal Wschód Kultury - Inne Brzmienia odbędzie się w dniach 5-9 lipca 2017 r. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Przez 5 dni festiwalu w Lublinie pojawią się artyści z 14 krajów świata i 3 kontynentów na jedynych koncertach w Polsce. Zobaczymy takich wykonawców jak Juno Reactor, Nouvelle Vague, Mulatu Astatke czy Ukulele Orchestra of Great Britain. Tradycją festiwalu jest przybliżanie działalności ciekawych wytwórni muzycznych. W tym roku swoją prezentację podczas imprezy będzie miał belgijski label Crammed Discs – który reprezentować będą Tuxedomoon, Kasai Allstars feat. Basokin, Skip & Die, Aksak Maboul oraz Aquaserge. W line-up’ie pojawią się także takie składy jak: Moulettes, Gromyka oraz Ventolin. Podczas festiwalu, w wyjątkowych projektach pojawią się też dwie legendy yassu – Mikołaj Trzaska oraz Jerzy Mazzoll. Pierwszy z nich, wraz z Orkiestrą Klezmerską Teatru Sejneńskiego, wykona na żywo nagrodzoną Orłem muzykę z filmu „Wołyń”, natomiast Mazzoll & Arhythmic Perfection zaprezentują premierowe wykonanie koncertowe materiału z płyty „Out out to lunch”. Festiwal Wschód Kultury - Inne Brzmienia  to także prezentacja najciekawszych wykonawców ze wschodu. Zagrają pochodząca z Tbilisi Natalie Beridze, reprezentująca scenę kijowską – Grisly Faye oraz Mustelide, która przyjedzie prosto ze stolicy Białorusi. Na scenach festiwalu pojawią się też dwa „żywe” składy – gruziński Mebo Renard i ukraiński Tik Tu. Jako uzupełnienie tegorocznej prezentacji polskiej, w Lublinie wystąpi kolejny absolutnie wyjątkowy artysta Wacław Zimpel.     
        
Festiwal Wschód Kultury - Inne Brzmienia realizowany jest w ramach Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Lublina.
W 2017 roku Lublin świętuje Wielki Jubileusz 700-lecia lokacji miasta na prawie magdeburskim. Przeżywając wspólnie ten niezwykły rok, chcemy inspirować się naszym dziedzictwem, umacniać poczucie dumy z Lublina, a także rozwijać miasto dla przyszłych pokoleń.

***
Wschód Kultury to projekt kulturalny integrujący środowiska artystyczne miast Polski Wschodniej (Białegostoku, Lublina i Rzeszowa) i artystów krajów Partnerstwa Wschodniego (Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy), realizowany przez Narodowe Centrum Kultury oraz trzy wspomniane miasta. Ideą projektu jest wspólne odkrywanie tego, co niepowtarzalne w każdej z kultur, a także wymiana doświadczeń artystycznych. Z biegiem czasu festiwal stał się pomostem włączającym naszych wschodnich partnerów w obieg kultury europejskiej. W 2017 roku Wschód Kultury będzie realizowany po raz piąty. Przedsięwzięcie powstało dzięki zaangażowaniu środowisk twórczych, samorządów wschodniej Polski oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pełny program festiwalu można znaleźć na
www.innebrzmienia.pl oraz www.wschodkultury.eu