W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Oferta edukacyjna Teatru im. H. Ch. Andersena

Oferta edukacyjna Teatru im. H. Ch. Andersena
31.10.201917:28

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie zaprasza do korzystania z oferty edukacyjnej dla szkół i przedszkoli. 

Zakulisowe sprawy i  Spotkanie z lalkarzem, czyli warsztaty i spotkania dla grup zorganizownych, które regularnie prowadzone są w dni powszednie, po spektaklach. W roku 2019 odbyło się 60 takich spotkań, w których wzięło udział 2400 dzieci z Lublina i regionu.
Akademia Andersena - mini kurs wiedzy o teatrze dla szkół, w ramach którego zajęcia odbywają się zarówno w szkołach i przedszkolach jak i w teatrze. W sezonie wrzesień 2019 - styczeń 2020 zapisało się na kurs 18 szkół z Lublina i regionu.
Retro bajki - program edukacyjno - kulturalny realizowany wspólnie z Centrum Spotkania Kultur, w którym bierze udział 32 grupy przedszkolne z Lublina i regionu. Projekt realizowany jest od września 2019 do stycznia 2020. To już 3 edycja projektu. 
Rodzinne podróżowanie - warsztaty plastyczno - teatralne dla rodziców i dzieci. Spotkania raz w miesiącu w soboty. Najbliższe spotkanie 23.11.2019 r., g. 10:00 - 11:00 – WYSPA KUKIEŁ. Zapisy online poprzez formularz zgłoszenia na stronie Teatru. 
Teatr w Bibliotekach - rozpoczęliśmy nowy cykl działań w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie mający na celu promocję działań teatru w dzielnicach Lublina, poszerzenie wiedzy dzieci na temat teatru, sztuki lalek, ale też projektowania kostiumów i scenografii i tego jak wygląda praca aktora i jak tworzy się spektakl. 
Więcej informacji na temat programów edukacyjnych na stronie https://teatrandersena.pl/edukacja

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej