W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ogólnopolski Konkurs Prelegentów Filmowych

Ogólnopolski Konkurs Prelegentów Filmowych
29.06.200912:55

Polska Federacja Dyskusyjnych Klubów Filmowych oraz Stowarzyszenie CinéEuropa zapraszają do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych 2009, który odbędzie się podczas 10. Letniej Akademii Filmowej w dniach 7-16 sierpnia roku w Zwierzyńcu.
W 1976 roku w Krakowie odbył się 1. Ogólnopolski Konkurs Prelegentów Filmowych zorganizowany przez Polską Federację Dyskusyjnych Klubów Filmowych i legendarny DKF Kinematograf. Po wielu latach Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu wraca do tego pomysłu. Jeśli kochasz kino i lubisz mówić o filmach – ten konkurs jest dla Ciebie! Konkurs ma formułę całkowicie otwartą. W konkursie mogą wziąć udział prelegenci udzielający się w Dyskusyjnych Klubach Filmowych i instytucjach pokrewnych, osoby prowadzące programy edukacji filmowej, studenci kierunków kulturo- i filmoznawczych oraz wszelkich innych... Co trzeba zrobić, by stanąć w konkursowe szranki? Wystarczy wybrać film z jednego z tradycyjnych cykli Letniej Akademii Filmowej: Klubowego Karnetu i Filmów w sieci, wysłać na adres e-mail z garścią informacji o sobie, a potem już tylko czekać na wyniki selekcji. Konkursowe prelekcje oceniać będzie Jury pod przewodnictwem Janusza Korosadowicza, zasłużonego działacza ruchu Dyskusyjnych Klubów Filmowych, prelegenta od blisko 40 lat, laureata I nagrody i nagrody publiczności w 1976 roku. Wygrać można nawet 4500 zł! Regulamin konkursu znaleźć można poniżej oraz na www.pfdkf.pl, a tytuły filmów z cykli Klubowy Karnet i Filmy w Sieci na www.laf.net.pl. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 5 lipca 2009 roku. Gabriela Żuk – Biuro Prasowe LAF Tel. 081 533 32 01 wew. 149 Kom. 600 466 994 e-mail: promocja@laf.net.pl www.laf.net.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane