W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Otwarcie Muzeum Multimedialnego w Opolu Lubelskim

Otwarcie Muzeum Multimedialnego w Opolu Lubelskim
14.07.201014:48

31 lipca zostanie otwarte Muzeum Multimedialne w Opolu Lubelskim. Gmina Opole Lubelskie podjęła wyzwanie stworzenia skarbnicy historii i tradycji rzemieślniczych miasta.
Nowo powstałe Muzeum Multimedialne jest częścią projektu Zintegrowany system promocji jako podstawa rozwoju sektora turystycznego w Gminie Opole Lubelskie. Na siedzibę Muzeum zaadaptowana została dawna świetlica strażacka. Ekspozycja obejmuje prezentacje multimedialne i interaktywne gry edukacyjne. Można także przyjrzeć się pracy dawnego warsztatu tkackiego i szewskiego. Ponadto obejrzeć można skarby sztuki sakralnej z regionu, wytwory XVIII wiecznej snycerki oraz prace wybitnych opolskich malarzy. W działalność Muzeum Multimedialnego wpisują się wszelkie przedsięwzięcia kulturalne i artystyczne z regionu. Przewidziane są także różnego rodzaju sesje, spotkania autorskie i wykłady. Opole Lubelskie jest miastem o długiej i bogatej historii. O sięgających średniowiecza tradycjach miejskich i kulturze dawnych właścicieli najlepiej świadczą zachowane po dziś dzień najważniejsze zabytki: kościół z zespołem popijarskim, pałace, ratusz, dawne zajazdy i kamienice opolskich mieszczan. Oficjalne otwarcie odbędzie się 31 lipca 2010 roku o godzinie 17.00 w siedzibie Muzeum przy ul. Strażackiej 1. Szczegółowe informacje: muzeum@opolelubelskie.pl Działanie realizowane jest w ramach projektu pt. "Zintegrowany system promocji jako podstawa sektora turystycznego w Gminie Opole Lubelskie", dofinansowanego w ramach Działania 7.2. PROMOCJA KULTURY I TURYSTYKI Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 - 2013. Umowa o dofinansowanie została podpisana 22.04.2010 r. Całkowita wartość projektu wynosi 942 302,00 zł, z czego kwota dofinansowania z RPO Województwa Lubelskiego to 659 611,40 zł.