W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pół-aniołek, pół-diabełek | Lekcje na Bernardyńskiej 11

Pół-aniołek, pół-diabełek | Lekcje na Bernardyńskiej 11
23.11.201623:22

W trakcie warsztatu uczestnicy zapoznają się z motywem anioła i diabła („łagodne” polskie diabły – Boruta i Rokita) w polskiej sztuce ludowej, a także cechami charakterystycznymi sztuki naiwnej. W części praktycznej warsztatowicze wykonają pocztówki i dekoracje świąteczne w technice kolażu i scrapbookingu, inspirowane przedstawieniami postaci anielskich w sztuce ludowej i tradycyjnymi motywami bożonarodzeniowymi.

Kiedy: 14 grudnia 2016 | 9:00-10:30 – I grupa, 11:00-12:30 – II grupa        
Gdzie: Pracownia przy ulicy Bernardyńskiej 11, Lublin  
Zapisy: zajęcia dla klas III-V szkoły podstawowej. Obowiązują zapisy pod nr 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:30 do 16:30).
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Prowadzenie: Kamila Śpiewla-Kasperek – absolwentka kierunku Wychowanie Plastyczne w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie (1995, dyplom z malarstwa w pracowni prof. M. Hermana). Od 1996 r. zatrudniona w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie. Prowadzi zajęcia dydaktyczne w Pracowni Historii Sztuki oraz różnego typu zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży, okazjonalnie również dla dorosłych. Jako egzaminator egzaminu maturalnego z historii sztuki (od 2006 r.) zajmuje się przygotowaniem młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do matury oraz uczestnictwa w kolejnych edycjach Olimpiady Artystycznej.

CO JESZCZE NA BERNARDYŃSKIEJ 11? 
 
Szyta czy klejona?
Jak zbudowana jest książka? Czym jest składka, kapitałka, wyklejka? Ile stron potrzebujemy aby zmieścić dobrą historię? Za pomocą prostych narzędzi uczestnicy skonstruują swoje własne książki i rozpoczną snucie opowieści…

Kiedy: 7 grudnia 2016 | 9:00-10:30 – I grupa, 11:00-12:30 – II grupa        
Gdzie: Pracownia przy ulicy Bernardyńskiej 11, Lublin
Zapisy: zajęcia dla klas I-III szkoły podstawowej. Obowiązują zapisy pod nr 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:30 do 16:30). Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Prowadzenie: Magdalena Franczak – malarka, artystka interdyscyplinarna. Realizuje projekty posługując się różnymi mediami: malarstwem, rysunkiem, fotografią, performance. Pracuje również w przestrzeni teatralnej projektując kostiumy, scenografie, działając performatywnie oraz w przestrzeni publicznej – tworząc wielkoformatowe murale i maleńkie widoczki zakopywane z dziećmi w różnych miejscach Polski i Europy. W swojej twórczości porusza problem ciała, jego opresji i kondycji. Krąży wokół mitologii i rytuałów dzieciństwa. Bada proces pamięci i wyobrażeń, odczarowuje lęki i strachy. Członkini polsko-niemieckiej grupy AOUA (Academy of Ugly Arts). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2014 roku. Dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Słupska (2005 i 2008) oraz Marszałka Województwa Pomorskiego (2009, 2010, 2011). Wystawia w galeriach w Polsce i za granicą. Prowadzi autorskie warsztaty w głównych ośrodkach sztuki na całym świecie. Na co dzień współpracuje z DDK „Węglin” i „Czuby Południowe” w Lublinie.

Projekt realizowany w ramach programu „Dzielnice Kultury – Program Rozwoju Kultury w Dzielnicach Lublina”