W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ponowne otwarcie Muzeum dla zwiedzających

Ponowne otwarcie Muzeum dla zwiedzających
24.05.202020:25

W najbliższy wtorek, 26 maja Państwowe Muzeum na Majdanku oraz Muzeum i Miejsce Pamięci w Bełżcu zostaną ponownie otwarte dla zwiedzających.

Muzeum zaprasza na zwiedzanie jedynie indywidualne. Udostępniony zostanie zarówno teren, wszystkie wystawy jak i obiekty historyczne. W tym momencie nie ma jeszcze możliwości rezerwacji przewodnika. Muzeum zachęca do skorzystania z tablic informacyjnych znajdujących się na terenie. Wciąż nie będą przyjmowane grupy zorganizowane oraz prowadzone zajęcia edukacyjne.

Przy poruszaniu się po terenie Muzeum prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, takich jak zakrywanie twarzy oraz zachowanie dwumetrowego odstępu od innych osób. Zasady te nie dotyczą rodzin oraz opiekunów osób niepełnosprawnych.

W obiektach z ekspozycjami będzie mogła przebywać ograniczona liczba osób. Informacja o limicie zwiedzających będzie umieszczona przed wejściem do każdego budynku.
Wznowiona zostaje również działalność informacji muzealnej oraz punktu sprzedaż publikacji w Centrum Obsługi Zwiedzających.

W miarę możliwości Muzeum prosi o płatność w sposób bezgotówkowy.