W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przeszkoleni studenci oprowadzą po Muzeum na Majdanku

Przeszkoleni studenci oprowadzą po Muzeum na Majdanku
11.02.201916:19

Państwowe Muzeum na Majdanku organizuje kurs na przewodnika muzealnego dla studentów. Osoby, które pomyślnie przejdą proces rekrutacji i wszystkie etapy szkolenia, mogą liczyć na współpracę z Muzeum na zasadzie umowy-zlecenie.

Zakwalifikowane kandydatki i kandydaci wezmą udział w kursie, na który złożą się zajęcia dotyczące historii nazizmu, obozu koncentracyjnego na Majdanku i metodyki oprowadzania. Po zakończeniu szkolenia odbędzie się egzamin teoretyczny z wiedzy o historii obozu na Majdanku oraz egzamin praktyczny z oprowadzania po ekspozycji muzealnej. Wszyscy, którzy zdadzą oba egzaminy, uzyskają uprawnienia do oprowadzania grup turystycznych w Muzeum na Majdanku.

Muzeum poszukuje studentów zainteresowanych historią najnowszą, którzy mają predyspozycje do pracy z młodzieżą oraz umiejętność publicznego wypowiadania się i nawiązywania kontaktów z dużymi grupami ludzi. Mile widziani są studenci filologii obcych. Termin nadsyłania listów motywacyjnych i CV upływa 20 lutego 2019 roku. Udział w kursie jest bezpłatny.

Muzeum organizuje szkolenia dla studentów od 2006 roku. Tylko w 2018 roku oprowadzili oni po ekspozycji muzealnej ponad 800 grup. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.majdanek.eu w zakładce Aktualności.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej