W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Raport roczny z działalności Państwowego Muzeum na Majdanku w 2019 roku

Raport roczny z działalności Państwowego Muzeum na Majdanku w 2019 roku
02.03.202000:33

Trzy jubileusze, ponad 40 wydarzeń, nowe formy komunikacji z publicznością Muzeum oraz rekordowy wzrost frekwencji. Państwowe Muzeum na Majdanku podsumowało miniony rok w corocznym raporcie.

Znajdują się w nim relacje z najważniejszych wydarzeń zogniskowanych m.in. wokół 75 rocznicy likwidacji obozu na Majdanku, 75 rocznicy powstania naszej instytucji, jak i 50 rocznicy powstania charakterystycznego Pomnika Walki i Męczeństwa.

Oprócz tych informacji prezentujemy nasze zupełnie nowe działania i formy artystyczne, którymi są komiks i mural. 

Przedstawiamy także zdjęcia nowo oddanego budynku Muzeum i Miejsca Pamięci w Sobiborze, w którym w 2020 roku będzie można zobaczyć wystawę stałą „SS-Sonderkommando Sobibor”.

Raport zawiera szczegółowe dane dotyczące frekwencji, która jest najwyższa od 50 lat. Wzrosła także liczba odsłon strony internetowej oraz zainteresowanie publikowanymi postami na profilu Facebook.

Pliki do pobrania

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane