W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ruszył nabór do III edycji Laboratorium Słowa

Ruszył nabór do III edycji Laboratorium Słowa
04.11.201712:51

W Domu Słów rusza III edycja Laboratorium Słowa. Programu, w którym wzięło dotychczas udział około 80 adeptów literatury. Tak jak w poprzednich latach warsztaty mają pomagać twórcom na początku ich drogi i wesprzeć powstawanie lubelskiego środowiska młodoliterackiego.

Program zajęć jest szeroki: Uczestnicy otrzymają zarówno wsparcie w kwestiach warsztatu twórczego jak i praktyczne wskazówki w kwestii przygotowania publikacji do wydania oraz kontaktu z redakcjami, organizatorami festiwali i wydawcami.

Na warsztatach kreatywnego pisania prowadzący opowie nie tylko o tym jak konstruować dialogi czy fabułę, ale też jak budować relacje między postaciami, wyrażać emocje bohaterów, odwracać uwagę czytelnika czy choćby… opisać ból głowy głównego bohatera.

Warsztaty poetyckie to z kolei pasjonująca przygoda ze współczesną poezją. Niezwykła, bo opowiedziana „od wewnątrz” przez jednego z bardziej uznanych twórców w młodym, polskim środowisku poetyckim - Kamila Brewińskiego. Dla twórców z roczników 80. i 90. jest on ciągłym źródłem inspiracji.

Warsztaty krytycznoliterackie to z kolei krótkie lekcje zachwytu i wspólne szukanie języka, który będzie potrafił wyrazić, to co w cudzych dziełach piękne. Choć artyści i literaci nigdy tego nie przyznają, uwielbiają krytyków. Bo krytyk to najuważniejszy odbiorca – pierwszy czytelnik, jeden z pierwszych widzów. Warsztaty te będą też poszukiwaniem własnego głosu, który - gdy stanie się bezkompromisowy - staje się drogowskazem dla innych odbiorców sztuki.

Program skierowany jest do młodzieży ze szkół średnich, studentów oraz wszystkich osób zainteresowanych literaturą. Podczas zajęć prowadzący omawiają z uczestnikami nadesłane próbki literackie, przybliżają twórczość znanych pisarzy oraz pomagają rozwinąć praktyczne umiejętności poetyckie, pisarskie i krytycznoliterackie. Uczestnicy programu otrzymują także pomoc w publikacji swoich tekstów oraz przygotowaniu ich do formy „propozycji wydawniczej”. W latach 2017-18 odbędzie się III edycja programu.

W ramach programu zapraszamy na warsztaty:

  • kreatywnego pisania
  • poetyckie
  • krytycznoliterackie

Warsztaty prowadzone są przez doświadczonych krytyków, poetów i prozaików. Uczestnicy Laboratorium mogą brać udział we wszystkich lub jedynie w wybranych warsztatach. Spośród przygotowanych tematów każdy może ułożyć swój własny plan warsztatów, nawigując swobodnie pomiędzy grupą kreatywnego pisania, poetycką i krytycznoliteracką.

Szczegółowy program warsztatów: http://bit.ly/LaboratoriumSlowaIII_program
STRONA PROJEKTU: http://teatrnn.pl/domslow/laboratoriumslowa/

Termin spotkania organizacyjnego: 06 listopada 2017 r., godz. 18:00
Miejsce: Dom Słów, ul. Żmigród 1 / Królewska 17 (wejście od podwórka)
Zgłoszenia należy nadsyłać na adres:  do 30 listopada (zachęcamy do wcześniejszych zapisów!)
Koszt warsztatów: 7 zł/spotkanie warsztatowe