W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Seminarium „Polityczność współczesnych praktyk choreograficznych” - otwarty nabór

Seminarium „Polityczność współczesnych praktyk choreograficznych” - otwarty nabór
08.02.201710:08

Seminarium „Polityczność współczesnych praktyk choreograficznych” oraz udział w próbach Xavier Le Roy w Lublinie w dniach 7-9 marca 2017 - otwarty nabór. 

KRÓTKI TERMIN:
Nabór na seminarium o polityczności praktyk choreograficznych, połączonego z udziałem w próbach Xavier Le Roy w Lublinie w dniach 7-9 marca 2017 roku.
Deadline zgłoszeń: 15 lutego

Centrum Performatywne w Lublinie ogłasza nabór na seminarium „Polityczność współczesnych praktyk choreograficznych”, które odbędzie się w Centrum Kultury w Lublinie w dniach 7-9 marca 2017 roku. Uczestnicy seminarium będą mieli możliwość wzięcia udziału w próbach Xavier Le Roy i tancerzy, którzy współtworzyli spektakl „Low Pieces” (prezentowany podczas festiwalu Konfrontacje Teatralne w 2013 roku), w tym m.in. Saša Asentić, Jan Ritsema, Christine de Smedt .

Prowadzenie seminarium: Marta Keil

Centrum Performatywne pokrywa koszty zakwaterowania i podróży uczestników seminarium. Nie obowiązują żadne opłaty. Prosimy o przesłanie cv i krótkiego listu motywacyjnego na adres: do dnia 15.02. 2017.

Centrum Performatywne jest międzynarodowym laboratorium łączącym działania badawcze i artystyczne w obszarze współczesnego teatru i tańca. Jednym z podstawowych zadań Centrum jest budowanie i rozwijanie krytycznego dyskursu wokół współczesnych praktyk choreograficznych i performatywnych. Kluczowym założeniem Centrum jest stworzenie przestrzeni, w której możliwy jest swobodny, żywy dialog, nie podporządkowany regułom rynku i wolny od hierarchicznych struktur akademickich.

Naszym podstawowym celem jest zaoferowanie artystom, badaczom i producentom sztuki czasu oraz przestrzeni do pracy, która nie musi zakończyć się pokazem „gotowego produktu”. Przestrzeń Centrum jest przestrzenią wolną od konieczności ciągłego wytwarzania nowych produkcji, spektakli, wydarzeń, premier, pokazów. W zamian proponuje czas na rozwijanie własnych praktyk artystycznych i badawczych, tworzy przestrzeń wymiany doświadczeń i wspiera rozwój krytycznej refleksji na temat współczesnych praktyk choreograficznych i performatywnych w politycznym, społecznym i ekonomicznym kontekście.

Centrum Performatywne jest nowym projektem EEPAP (www.eepap.culture.pl) i Centrum Kultury w Lublinie (http://ck.lublin.pl/pl/). Kuratorką CP jest Marta Keil.