W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie organizacyjne imprezy Handkraft

Spotkanie organizacyjne imprezy Handkraft
20.05.200910:27

W czwartek 21 maja 2009 o godz. 18.00 w pracowni ceramicznej i plastycznej "Niño" w Domu Kultury Kolejarza odbędzie się spotkanie organizacyjne imprezy Handkraft. W tym roku Impreza Rękodzielnicza i Artystyczna "Handcraft" będzie połączona z corocznym festynem Domu Kultury Kolejarza.
Centralnym punktem imprezy będzie wypał ceramicznych wyrobów w specjalnie z tej okazji budowanym piecu garncarskim. Naczynia do wypału przygotowane będą na bezpłatnym cyklu warsztatów przed imprezą. Poza tym w programie będą: występy zespołów muzycznych i artystycznych (m.in. zespół "Caci Vorba)", zabawy dla dzieci, różnorodne warsztaty rękodzielnicze (ceramika, malarstwo..), kiermasz rękodzielniczy. Wieczorem festyn przekształci się w imprezę widowiskową (misterium ognia). Piec, opalany drewnem, osiągnie najwyższą temperaturę, kowal zademonstruje swoje umiejętności i wystąpi teatr tańca ognia. Na spotkanie organizacyjne zapraszamy: - uczestników imprezy (organizatorzy, instruktorzy), - wolontariuszy, - twórców, którzy chcą sprzedawać swoje wyroby na kiermaszu rękodzielniczym, wystawiać swoje prace lub występować, - kowala, teatr tańca ognia - zespoły muzyczne, taneczne, cyrkowe, które chcą występować na scenie podczas imprezy, - stoiska z ekologicznym jedzeniem - osoby chętne do współpracy Poszukujemy (bezpłatnych lub tanich) materiałów: 700 cegieł, 300 cegieł szamotowych, cement, zaprawy szamotowej, piasku. Spotkanie odbędzie się 21 maja 2009 w pracowni ceramicznej i plastycznej "Niño" w Domu Kultury Kolejarza, ul. Kunickiego 35 (wejście przez parking) o godz. 18.00. Kontakt: Pracownia ceramiczna i plastyczna "Niño" w Domu Kultury Kolejarza ul. Kunickiego 35 Lublin Tel.kom: 608123574 globkromera@poczta.onet.pl www.pracownianino.com