W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z przyszłością na Wieniawie

22.09.201617:56

Jak co roku o tej porze fundacja tu obok zaprasza na piąte już "Spotkanie z... na Wieniawie".  Tym razem na "Spotkanie z przyszłością". 

Na Spotkanie z przyszłością na Wieniawie zaplanowaliśmy wykłady, warsztaty w Galerii Labirynt i w Lubelskim Instytucie Designu, spacer tematyczny po Lublinie, warsztaty wokalne i wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Szczegóły są w dołączonej ulotce. 

Wszystkie spotkania zaczynamy we wtorki o 10.00, na wycieczkę wyjeżdżamy troszkę wcześniej. Dzięki dofinansowaniu projektu przez Miasto Lublin udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny.

Program "Spotkania z przyszłością na Wieniawie" harmonijnie łączy odwieczne marzenia, naukowe projekcje przyszłości, kulturę i sztukę z praktyką społeczną i z odniesieniami do własnych doświadczeń uczestników. Tematyka ta, zarówno w ujęciu historycznym (zaczynamy od 500-lecia publikacji "Utopii" Tomasza Morusa), połączona ze specjalnie dobraną ofertą włączającą w najnowsze trendy innowacji społecznych, zazwyczaj nie jest dostępna dla osób starszych. "Spotkanie..." dając okazję do poznania a nawet wypróbowania podczas warsztatów naukowych metod projektowania przyszłości zmniejsza dystans poznawczy i cywilizacyjny między pokoleniami dziadków i wnuków.

Projekt jest częścią długofalowych działań podejmowanych przez fundację tu obok we współpracy z Radą Dzielnicy Wieniawa i innymi instytucjami, zmierzających do poznawania przez mieszkańców historii i kultury swojego najbliższego otoczenia, do włączania osób starszych w aktualne życie kulturalne. Jest kontynuacją cyklu „Spotkań z… na Wieniawie”, które były organizowane przez ostatnie cztery lata.

Na zgłoszenia czekamy do 30.09.2016 a na pierwszy wykład zapraszamy we wtorek 4.10.2016.

Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy na stronie www.tuobok.pl lub telefonicznie pod numerem fundacji tu obok 660 199 423 do 30.09.2016 a jeśli ktoś chce z nami porozmawiać - zapraszamy do Rady Dzielnicy Wieniawa (Al. Racławickie 22) w czwartek 29 września w godzinach 12-14.

Ilość miejsc na wycieczce jest ograniczona. Mimo to – serdecznie zapraszamy! Więcej informacji pod telefonem tel. 660 199 423 i drogą mailową e-mail: .

Projekt jest realizowany przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

 

Powiązane:

Fundacja tu obok