W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Szerokie ocieplenie sąsiedzkie!

Szerokie ocieplenie sąsiedzkie!
20.03.201920:23

SZEROKIE OCIEPLENIE SĄSIEDZKIE to projekt, w ramach którego odbędą się różne wydarzenia kulturalno-społeczne (warsztaty, spotkania, spacer tematyczny), skierowane do różnych grup wiekowych. 
Nazwa projektu nawiązuje do zmieniającego się w trakcie jego trwania otoczenia, które podobnie jak i relacje sąsiedzkie będzie ulegać stopniowemu ociepleniu. 
Przyjdź z rodziną, przyjaciółmi lub zabierz ze sobą swojego sąsiada! 

CO? 
- warsztaty: z integracji sąsiedzkiej z wykorzystaniem technik improwizacji teatralnej, z tworzenia muralu, plastyczno-rękodzielnicze, z zabaw ruchowych z wykorzystaniem technik cyrkowych, z deskorolki, z ozdabiania włóczką 
- spotkania: sportowe, dla miłośników zwierząt 
- spacer przyrodniczy po dzielnicy 

KIEDY? od marca do czerwca 2019 r. 
GDZIE? dzielnica Szerokie w Lublinie, Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 40 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM: 
• 23, 30 marca oraz 6 kwietnia: godz. 10.00 – 11.30 – grupa początkująca, 12.00 – 13.00 - grupa średniozaawansowana – Osiedlowe Sesje Biegowe (młodzież i dorośli); 
• 23 marca, godz. 11.30 – 13.30 – Relacje Sąsiedzkie – warsztaty z improwizacji teatralnej (dorośli)*; 
• 6 kwietnia, godz. 11.00 – 14.00 – Warsztaty z robienia ozdób wielkanocnych (rodzice z dziećmi)*; 
• 7 kwietnia, godz. 15.00 – 17.00 – Spacer tematyczny: szlakiem ptaków i innych zwierząt po naszej dzielnicy; 
• 13 kwietnia godz. 10.30 – 12.30 – Warsztaty szablonu (młodzież)*; 
• 11 maja, godz. 11.00 – 14.00 – Wymiana sąsiedzka; 
• 12 maja, godz. 12.00 – 14.30 – Warsztaty z deskorolki (młodzież)*; 
• 18 maja, godz. 11.00 – 13.00 – Warsztaty rodzinne z zabaw ruchowych (rodzice z dziećmi)*; 
• 8 czerwca, godz. 10.00 – 12.00 – Warsztaty z szydełkowania (rodzice z dziećmi)*; 
• 22 czerwca godz. 10.30 – 13.00 – Spotkanie miłośników zwierząt. 

Na wydarzenia wstęp jest BEZPŁATNY. 
* na wydarzenie obowiązują zapisy, które rozpoczynają na 2 tygodnie przed wydarzeniem w Fili nr 40 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (BIBLIOTEKA NA POZIOMIE). 

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin, w ramach projektu Dzielnice Kultury. 

Osiedlowe Sesje Biegowe to cykliczne spotkania dla młodzieży i dorosłych, podczas których można rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, jak również zapoznać się z tą dyscypliną pod okiem ekspertów.  Dla początkujących, czyli dla wszystkich tych, którzy chcą zacząć biegać, a nie wiedzą jak to zrobić albo próbowali wielokrotnie i nic z tego nie wyszło. Treningi rozpoczynamy marszobiegami. Każdy bez względu na wiek, płeć, masę ciała oraz kondycję DA RADĘ! 
Dla średniozaawansowanych, czyli dla nie całkiem początkujących: ci, którzy mają już za sobą pierwsze starty i myślą o czymś poważniejszym znajdą tu coś dla siebie. 
Jak biegać, żeby uniknąć kontuzji, monotonii i przemęczenia? Co robić, żeby osiągać wymarzone rezultaty? 

W planie dla obu grup: 
- wspólny trening; 
- porady i rozmowy; 
- motywacja; 
- spotkanie z biegaczami, którzy podzielą się swoim doświadczeniem. 

Osiedlowe Sesje Biegowe odbywają się 23, 30 marca oraz 6 kwietnia: 
godz. 10.00 – 11.30: grupa początkująca, 
12.00 – 13.00: grupa średniozaawansowana 
Zbiórka przy Bibliotece na Poziomie. 

Nad zajęciami biegowymi czuwać będą osoby współpracujące z Fundacją BezMiar. 
Fundacja BezMiar zachęca do aktywności fizycznej, między innymi poprzez organizację zajęć biegowych, nordic walking, jogi i innych. Osoby, które zdecydują się uczestniczyć w proponowanych zajęciach, często biorą później udział w zawodach, czy rajdach. Fundacja zachęca do amatorskiego uprawiania sportu, czerpania radości ze wspólnych spotkań i treningów; współpracuje ze znakomitymi trenerami biegowymi i instruktorami nordic walking; przyjaźni się z pasjonatami biegania i chodzenia z kijkami w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania sportowego. Pomagają układać plany treningów, analizują postępy, prowadzą grupy, spotykają się z amatorami uprawiania sportu, motywują i zachęcają do zmiany trybu życia. Wszystkimi doświadczeniami – i praktycznymi i teoretycznymi – podzielą się z uczestnikami projektu. 

Relacje sąsiedzkie - Warsztaty z improwizacji teatralnej to okazja do świetnej zabawy, która wspiera samodoskonalenie i współpracę, skutecznie rozwijając umiejętności miękkie.  Poznane techniki i gry improwizacji teatralnej pobudzą twoją kreatywność, szybkość reagowania, wspieranie zmiany, skuteczną komunikację, a przede wszystkim, dzięki nim zintegrujesz się z sąsiadami.
Warsztatu odbędą się  już 23 marca, godz. 11.30 – 13.30.
NA WARSZTATY OBOWIĄZUJĄ ZAPISY w Bibliotece na Poziomie (telefonicznie lub w filii).
Prowadzący: 
Adam Organista – aktor teatralny i filmowy, konferansjer, instruktor improwizacji teatralnej i aktorskiej specjalizujący się od ponad 10 lat w kanadyjskiej metodzie improwizacji stworzonej przez Keitha Johnstona. Kształcony przez trenerów z całego świata, m.in. z Kanady, Danii, USA (iO Chicago), Czech i Niemiec. Członek Rady Programowej Polskiego Instytutu Improwizacji Teatralnej.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane